Šiandien rajone

Visuomeninė akcija „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“

Lietuvos piliečiai kviečiami pagerbti Lietuvos kariuomenės savanorių kapus.
Lietuvos piliečiai kviečiami pagerbti Lietuvos kariuomenės savanorių kapus.

Atsikuriančios Lietuvos kariuomenės savanoriai – valstybės gynėjai, be kurių indėlio neįsivaizduojamas ir Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, pasirašytas 1918 m. vasario 16-ąją. Būtent savanorių kova ir atsidavimas padėjo ne tik mūsų Valstybės, bet ir Lietuvos kariuomenės pamatus.

Visuomeninės akcijos sumanytojai Nepriklausomybės akto signataras Mečys Laurinkus, Lietuvos laisvės sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas, žurnalistas ir visuomenininkas Virginijus Savukynas kviečia uždegti žvakutę ant savanorio kapo ir taip save įkvėpti didiems darbams.

Prisiminti savanorius ir pagerbti jų atminimą – tai visuomeninė iniciatyva, kuria siekiama geresnio savo krašto istorijos pažinimo ir supratimo. Akcija vyks vasario 16 dieną visoje Lietuvoje 11.00-12.30 val. (maždaug tokiu metu buvo pasirašytas Nepriklausomybės aktas).

Visoje Lietuvoje esančių kapinių, kuriose palaidoti savanoriai, sąrašą galite rasti čia: http://www.bukdetektyvas.lt/kategorijos/savanoriu-kapai

Geros valios šiauliečiai kviečiami uždegti žvakutes ant savanorių kapų Šiaulių (Ežero g.), Kurtuvėnų (senosiose), Meškuičių ir Sereikių kapinėse ne tik nurodytu, bet ir kitu – patogesniu laiku.