Kalba gyventojai

Kodėl Šiauliuose verta mokytis užsienio kalbų?

Šiauliuose, kaip ir bet kuriame kitame didesniame Lietuvos mieste, dažnai galime išgirsti aplinkinius kalbant kita, ne lietuvių kalba. Nors daug metų čia gyvenančios Klaudijos gimtoji kalba ir yra rusų, tačiau neblogai lietuviškai kalbanti moteris džiaugiasi, jog vis daugiau paslaugų sferoje dirbančių šiauliečių geba kalbėti net keliomis užsienio kalbomis.

Klaudija prisimena vieną neseniai įvykusią istoriją. Kadangi moteris gyvena daugiabutyje, todėl jai neretai tenka bendrauti su namą administruojančios įmonės atstovais. Prieš porą savaičių moteris nusprendė nuvykti į „Mano Būstas“ biurą Šiauliuose ir užpildyti jai svarbius dokumentus. „Lietuviškai suprantu, pati kalbėti labai gerai negaliu, o ir vartoti rusų kalbą kartais nedrąsu, juk gyvenu jūsų šalyje, kurioje galioja jūsų kalba“, – pasakoja Klaudija.

„Mano Būstas“ biure dirbanti administratorė Reda, su plačia šypsena pasitikusi Klaudiją, ilgai nelaukė, kol moteris negrabiai rinko lietuviškus žodžius ir mandagiai paklausė, kokia kalba Klaudijai būtų lengviausia ir maloniausia kalbėti. „Aš nedrąsiai pasakiau, jog mano gimtoji kalba rusų. Ji nei kiek nepasimėtė, ne tik į visus mano klausimus atsakė rusų kalba, bet ir padėjo užpildyti, iš pirmo žvilgsnio, nelengvą dokumento formą“, – gražių žodžių „Mano Būstas“ administratorei Redai negailėjo Klaudija.

„Mano amžiuje mokytis užsienio kalbos yra tikras iššūkis. Būna, jog dažniau pamirštu, būna – vėl prisimenu, ką išmokau. Toks yra gyvenimas. Natūralu, kad ir lietuvių kalbos mokytis man nebuvo lengva. Žinoma, man padėjo ir aplinka, kurioje dauguma kalba lietuviškai“, – apie save pasakoja vyresnio amžiaus moteris.

Nors Klaudija pripažįsta, jog lietuviškai kalbėti jai nebėra taip sunku, kaip tik pradėjus gyventi Lietuvoje, visgi bendrauti su lietuviais jai dažnai pritrūksta drąsos. Klaudija džiaugiasi, jog per visus gyvenimo metus Šiauliuose, ji pastebi didelį jaunų žmonių, kurie kalba net keliomis užsienio kalbomis, proveržį. „Smagu, jog nuėjus pasirašyti dokumentų, ar paklausti man reikalingos informacijos, paslaugų sferos darbuotojai visus klientus gali aptarnauti vienodai ir profesionaliai, vien tik todėl, kad geba kalbėti ir užsienio kalba“.