Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Apšiltinę sienas gyventojai gali tikėtis ne tik šilumos, bet ir mažesnių sąskaitų

Tilžės g. 46, kaip ir dauguma rajono daugiabučių, siekia beveik pusę amžiaus. Todėl nenuostabu, kad dažna jo bėda – siūlių nesandarumas. Tačiau gyventojai ryžosi galinių sienų apšiltinimo darbams, tad jau dabar gali atsipūsti.

Siūlių hermetizavimo darbai dėl technologinių subtilybių atliekami tik šiltuoju metų laiku. Kai oras atvėsta, tvarkyti siūlių nebegalima. Taigi, jei praėjusią vasarą nepasirūpinote remonto darbais, šią žiemą greičiausiai vėl tenko kovoti su drėgme, skersvėjais, šalčiu ir, galbūt, – net pelėsiu kambariuose.

„Šio daugiabučio namo savininkai ne kartą investavo lėšas siūlių remontui. Pagaliau 2018 m. pavasarį susirinkimo metu apsisprendė apšiltinti abi galines pastato sienas. Buvo skelbti konkursai darbų atlikimui bei projektui.“ – pasakojo „Šiaulių būsto“ inžinierė Laimutė Vainauskaitė.

Darbai dar tik baigti, tačiau gyventojai jau gali jausti skirtumą – pro plyšius nešvilpaus vėjas, nesikaups pelėsis, bus šilčiau ir jaukiau. O kitą žiemą visi turėtų sulaukti ir mažesnių sąskaitų už šildymą.