Naudinga žinoti

Atsako specialistai: kokios specialybės darbuotojai populiariausi Šiauliuose

Praėjusiais metais Šiauliuose veikianti Užimtumo tarnyba daugiausia darbo skelbimų registravo sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams (R. Tenio nuotr.)

Praėjusius metus Šiauliai užbaigė skaičiuodami gerokai padidėjusį laisvų darbo vietų skaičių. Tačiau, kokie darbuotojai Šiauliuose buvo patys populiariausi ir kokių specializacijų darbuotojų paklausa šiame mieste auga?

Laisvų darbo vietų skaičius auga

Kaip pasakoja Užimtumo tarnybos Šiaulių miesto 2-ojo skyriaus vedėja Jolanta Mikšionytė, 2019 metus Šiaulių klientų aptarnavimo departamento teritorijoje darbdaviai įregistravo beveik 40 000 laisvų darbo vietų, o tai yra 13 % daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu. Daugiausiai – 19453 laisvos darbo vietos buvo registruotos Šiaulių mieste (17922) bei rajone (1531).

Darbo skelbimų platformos cvonline.lt Marketingo ir Ryšių su visuomene vadovė Rita Karavaitienė teigia, jog kiekvienas Lietuvos miestas turi tam tikras darbo rinkos ypatybes bei specifiką. Šiaulių regiono specifika – geležinkelių transportas, sausumos kelių transportas ir gamyba: tekstilės, odos gaminių, medienos, baldų pramonė. Žinoma, Šiauliuose, kaip ir kituose Lietuvos miestuose yra didelis prekybos, pardavimų, finansų, medicinos, statybos sričių darbuotojų poreikis. Nemažai darbo pasiūlymų skirta vadybos srities profesionalams – padalinių, projektų, įmonių vadovams.

Daugiausiai laisvų darbo vietų Užimtumo tarnyboje buvo užregistruota transporto ir saugojimo, didmeninės ir mažmeninės prekybos, statybos, administracinės ir aptarnavimo veiklomis  užsiimančiose įmonėse. Didžiausias įsidarbinimo galimybes, tai yra daugiausiai laisvų darbo vietų, 2019 metais buvo registruojama: sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojams, reklamos ir rinkodaros specialistams. Darbo rinkoje trūko parduotuvių pardavėjų, statybininkų, maisto gamybos, rūbų gamybos metalo apdirbimo darbuotojų, variklinių transporto priemonių taisytojų ir kt.

Užimtumo tarnyboje registruotų laisvų darbo vietų analizė rodo, kad 2019 m. Šiaulių mieste buvo registruota 25 proc. daugiau laisvų darbo vietų nei pastaruosius dvejus metus. Tarp pagrindinių profesijų grupių labiausiai augo paslaugų, prekybos darbuotojų, reklamos ir rinkodaros specialistų paklausa. Sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojų paklausa buvo aukšta, pastaruosius dvejus metus, tačiau 2019 m., palyginus su 2018 metais jų paklausa išaugo kelis kartus.

Laikini darbai ne tik vasarą

Analizuojant pastarųjų metų duomenis, stebima, kad darbdaviai sezoninių darbuotojų aktyviau ieško balandžio ir gegužės mėnesiais, tam tikras pagyvėjimas jaučiamas ir kovą bei spalį. Balandžio ir gegužės mėnesiais pagyvėjimas jaučiamas paslaugų sektoriuje. Apgyvendinimo ir maitinimo bei prekybos srityse veikiančios įmonės, ruošdamosios vasaros sezonui, aktyviai pradeda ieškoti darbuotojų.

Laikiniems darbams trūksta pardavėjų, salės darbuotojų, kasininkų didžiuosiuose prekybos centruose ir gatvėse įrengtose mažose prekybos vietose (ledų ir vaisvandenių pardavėjų, įvairių suvenyrų pardavėjų), kavinių ir restoranų darbuotojų (padavėjų, barmenų, virėjų, pagalbinius darbus galinčių atlikti darbuotojų).

Taip pat dažnai ieškoma papildomų darbo rankų norint pakeisti nuolatinius darbuotojus jiems atostogaujant. Pavasarį ir rudens pradžioje daugiau terminuoto darbo pasiūlymų registruojama žemės ūkio darbuotojams: judamųjų žemės ir miškų ūkio įrenginių operatoriams, miškų ūkio ir kitiems žemės ūkio (augalininkystės, sodininkystės) darbuotojams. Daugiausiai  laisvų darbo vietų registruojama balandžio – spalio mėnesiais.