Kalba ekspertai

Atskleidė, kodėl pasirinko „Mano BŪSTĄ“

Butų projektų statytojas Andrius Beniušis atviras – prieš perkant būstą, žmonėms nebeužtenka jo apžiūrėti – šiandien svarbios visos detalės, tarp jų ir tai, kas yra namo administratorius. Patyręs statytojas išdavė, į kokius kriterijus svarbiausia atsižvelgti prieš pasirenkant būsto priežiūros įmonę.  

Išskiria du kriterijus

Naujų daugiabučių statytojas A. Beniušis teigia, jog priimti sprendimą namo administratoriumi pasirinkti įmonę „Mano BŪSTAS“, kuri savo veiklą vykdo ir Šiauliuose, nulėmė du pagrindiniai kriterijai, į kuriuos atsižvelgti skatina kiekvieną svarstantį.

„Tai mums buvo gana  rimtas ir svarbus sprendimas, taigi, ne paslaptis, jog visa mūsų komanda rinkosi ne iš vieno kandidato. Šiame žingsnyje pasikliovėme būsto administravimo rinkoje dirbančių konsultantų pagalba“, – pasakoja statytojas.

Anot vyro, pasitarus su specialistais ir atitinkamai išnagrinėjus šią rinką, buvo išskirti du pagrindiniai kriterijai namo administravimo įmonei. Pirmasis – specialistų ir gyventojų atsiliepimai, antrasis – sugebėjimas administruoti skirtingus inžinerinius pastatus.

„Atsiliepimus rinkoje išskyrėme labai paprastai: sužinoję, jog kaimynystėje panašaus dydžio daugiabutį administruoja „Mano BŪSTAS“, pasikalbėjome su jame gyvenančiais žmonėmis. Jie ne tik teigiamai atsiliepė apie savo namo administravimo įmonę, bet ir konkrečiai įvardijo svarbiausią faktorių, dėl kurio namo administratoriumi jie labiausiai patenkinti“, – intriguoja vyras.

A.Beniušis atskleidžia, jog kaimyninio namo gyventojai džiaugiasi išmaniais „Mano BŪSTAS“ sprendimais ir galimybe savo namą valdyti per mobiliąją programėlę „eBŪSTAS“.  Šios aplikacijos pagalba gyventojai telefonu fiksuoja ir greičiau praneša apie gedimus savo name, apmoka sąskaitas ir mato visą jiems reikalingą informaciją apie vykdomus ir planuojamus darbus.

Iššūkis – sudėtingi techniniai sprendimai

Pašnekovo teigimu, naujos kartos namai pagerina ir palengvina būsimų gyventojų kasdienybę, tačiau tampa iššūkiu jį prižiūrinčiam namo administratoriui. Naujos pažangios technologijos bei sprendimai reikalauja ne tik patirties, bet ir techninės priežiūros resursų.

Garsaus architekto Algirdo Kaušpedo projektuotuose butuose yra sumontuojama individuali „Protingo namo“ sistema, kurios dėka telefonu galima valdyti apsaugą, šildymą ir vėdinimą iš bet kurios pasaulio vietos. Tai namą administruojančią įmonę įpareigoja ir savo kasdieninėje veikloje diegti modernias šių laikų sistemas.

Namų statytojas remdamasis patirtimi atvirauja, jog objektuose, kuriuose įrengtos saulės energijos baterijos, administratoriams kyla problemų su šilumos punkto sureguliavimu. Dažnai administratorių įmonės, daugiausia prižiūrinčios senus namus,  į naujų technologijų pastatus žvelgia standartiškai. Būtent todėl dalis gyventojų savo namuose nesijaučia komfortiškai, juose būna tai šilta, tai šalta.

Projekto architektas Algirdas Kaušpedas