Kalba gyventojai Naudinga žinoti Rajono problema

Augintiniai miesto autobusuose – nepageidaujami

Asociatyvi nuotr.

Į „Kalba Šiauliai“ redakciją kreipėsi nusivylusi skaitytoja, kuriai neleista į autobusą įsivesti savo keturkojo. Pasirodo, šunys, o ypač dideli, miesto autobusuose yra nepageidaujami net su antsnukiu, kaip įprasta keliaujant traukiniu, – visi keturkojai privalo būti talpinami specialioje taroje.

Privaloma laikytis taisyklių

Telefonu atsiliepusi įmonės „Busturas“, teikiančios viešojo transporto paslaugas mieste, darbuotoja konkreti: autobuse šuo gali būti tik specialioje taroje. Jei gyvūno dydis neleidžia jo sutalpinti į krepšį ar narvą, patekti į autobusą gali būti problemiška ar net neįmanoma.

Tokia tvarka priimta remiantis 2016 m. liepos 1 d. įsigaliojusiomis keleivių ir bagažo vežimo autobusais miesto maršrutais taisyklėmis, kurių 27 straipsnis skelbia: „Autobusais draudžiama vežti bagažą, kurio matmenų (a + b + h) suma didesnė kaip 180 cm (išskyrus neįgaliųjų ar vaikiškus vežimėlius), […] daiktus, kurie gali sutepti sėdynes arba keleivių drabužius, taip pat draudžiama vežti gyvūnus be taros.“

Pasak darbuotojos, šiuo metu Šiaulių miesto tarybai yra pateiktos taisyklių pataisos, tačiau neaišku, kada jos galėtų būti priimtos.

Sostinėje – daugiau laisvių

„Keleivis, turėdamas dokumentus, kuriuose nurodomos skiepų žymos, turi teisę vežti autobusu ar troleibusu šunį be taros nemokamai. Šuo turi būti su antsnukiu, laikomas už ne ilgesnio kaip 0,5 m pavadėlio ir neturi užimti sėdimos vietos“, – rašoma taisyklėse. Jose taip pat nurodoma, kad keleivis pats atsako už jo vežamų gyvūnų sukeltą žalą kitų keleivių sveikatai, gyvybei, ramybei ir privalo atlyginti atsitikus nelaimei ar išvalyti saloną, jei gyvūnas priteršia.

Kaip manote, ar reikia sušvelninti gyvūnų vežimo taisykles Šiauliuose? Pasidalinkite!