Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Baigiant 2019 metus: apibendriname Šiaulių daugiabučių būklę

Artūro Staponkaus nuotr.

Iki naujųjų metų liekant vis mažiau laiko, verta pagalvoti, kaip per 2019-uosius pasikeitė miestas. „Kalba Šiauliai“ nusprendė apžvelgti, kiek Šiaulių mieste per 2019 metus buvo pakeista daugiabučių langų, durų, atlikta sienų bei stogo apšiltinimų.

Daugiabučių namų, kuriuos prižiūri įmonė „Mano BŪSTAS“, gyventojai per pastaruosius metus gerokai pasistengė, kad jų daugiabučiai atrodytų tvarkingesni, gražesni ir taupesni. Kartu su namo administratoriumi buvo atlikta nemažai darbų, didinančių būsto turto vertę.

Remiantis „Mano BŪSTO“ duomenimis, per 2019-uosius metus Šiauliuose 37 laiptinėse buvo pakeisti langai ir durys, du daugiabučiai žiemą pasitiko apšiltintomis sienomis, o vienas – stogo apšiltinimu.

Šiuos darbus, gyventojams pageidaujant, inicijavo daugiabučių namų administravimo lyderis „Mano Būstas“.  

Įmonės Šiaulių regiono vadovė Roma Janušonienė sako, kad augant ekonomikai ir žmonių sąmoningumui, juntamas ir noras gyventi gražesniuose daugiabučiuose. Be to, žmonės supranta, kad jie yra tikrieji turto savininkai ir tik nuo jų pačių priklauso, kaip tą turtą tvarkyti.

„Jau ne vienus metus pastebime, kad daugiabučių gyventojai, spręsdami savo namo tvarkymo reikalus, yra vis labiau aktyvesni. Tą iliustruoja ir atliktų darbų skaičius. Džiugu, kad gyventojai yra aktyvūs priimant sprendimus dėl daugiabučio namo konstrukcijų ir vidaus inžinerinių sistemų atnaujinimo“, – teigė R.Janušonienė.

Bendrovės „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Audrius Šapoka „Kalba Šiauliai“ teigė, jog buto vertė tvarkingame ir suremontuotame daugiabutyje visada bus didesnė nei tokiame pačiame, bet netvarkingame name.

„Įsivaizduokime du identiškus parduodamus butus. Pirkėjo akimis, visada pranašumą turės tas butas, kuris yra sutvarkytame, švariame ir prižiūrimame daugiabutyje. Emocijos, nors ir neapčiuopiamos, tačiau yra vienas svarbiausių momentų renkantis būstą. O jas kuria ne kas kita, kaip mus supanti aplinka, garsai, kvapai. Tvarkinga laiptinė, nauji langai, durys, namo apšiltinimas taip pat kelia ir buto piniginę vertę – o tai jau apčiuopiamas privalumas būsto savininkui, nes jis gali parduoti brangiau arba greičiau“, – dėstė „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas A.Šapoka

Daugiabučių atnaujinimo darbai reikalauja nemažų investicijų ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl daugiabučių savininkai delsia tvarkyti savo turtą. Tačiau „Mano būsto“ įmonių grupės klientai turi galimybę už didesnės apimties darbus išsimokėti dalimis. R.Janušonienės teigimu, tai yra didelė paskata tiems, kurie nori gyventi tvarkingame daugiabutyje, ir šia galimybe noriai naudojamas.

Šiauliečiai, padedami namo administratoriaus, vis labiau rūpinasi savo daugiabučių namų būkle: remontuoja laiptines, keičia senus langus bei duris, atlieka namo apšiltinimą. Nekilnojamojo turto ekspertai sako, kad šie darbai ne tik suteikia daugiabučiams daugiau estetikos, bet ir kelia būsto vertę.