Šiandien rajone

Bobų vasara šiauliečiams kelia klausimų

Nors įprastai Lietuvoje Bobų vasara laikomas periodas nuo rugsėjo pabaigos ir spalio pradžios, visgi šiais metais ji į mūsų šalį atžygiavo tik praėjusią savaitę. Termometro stulpeliams kylant iki 20 laipsnių vieni šiauliečiai džiaugiasi spalvotais lapais nuklotais takais, o kiti gūžčioja pečiais, jog lapai dar nesurinkti.

Kaip pasakoja „Būsto aplinka“ Šiaulių regiono vadovas Ramūnas Fresdorfas, Šiaulių miestas šiuo metų laiku atrodo kaip niekad gražiai. Čia nukritę lapai parkus ir visus miesto takus nudažė įvairiausiomis ir gražiausiomis spalvomis. Visgi, daugiabučių namų aplinką prižiūrinčios įmonės atstovė teigia, jog nors lapai miestui ir suteikia naujų spalvų, šios įmonės atstovai skuba juos tvarkyti.

„Lapai miesto gatvėse tvarkomi nuolatos ir išvežami kartą per savaitę. Žaliuosiuose plotuose lapai tvarkomi kartą per metus, pasibaigus jų kritimui. Juos darbuotojai surenka į specialius maišus, o žaliųjų atliekų vežėjai juos surenka ir išveža. Kartais gali pasirodyti, jog kai kuriose teritorijose nukritusiais medžių lapais nesirūpinama, nes juos ištaršo vėjas. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, jog pasitaiko ir gyventojų ne sąmoningumo, kurie savo augintiniams nedraudžia žaisti surinktose lapų krūvose ir jas išardyti“, – pasakoja R. Fresdorfas.

Svarbu ir tai, jog vis dar atsiranda gyventojų, kurie nusprendžia patys imtis rudeninių darbų ir praleisti laisvą laiką tvarkant lapus. Nors šis gyventojų sprendimas ir gali palengvinti atsakingų darbuotojų darbą, tačiau į šią veiklą gyventojai turi žiūrėti taip pat atsakingai.

„Kadangi Šiaulių mieste lapų išvežimą vykdo žaliųjų atliekų vežėjai pagal tam tikrą grafiką, miestiečiai nusprendžia nugriebtus lapus išmesti į komunalinių atliekų konteinerius, nors tai daryti yra griežtai draudžiama. Jei gyventojai nori prisidėti prie savo gyvenamosios aplinkos tvarkymo ir gražinimo, mūsų patarimas – dėl žaliųjų atliekų maišų, į kuriuos privalo būti dedami nukritę medžių lapai, kreiptis į Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrą. Šiais metais pasikeitė šių atliekų surinkimas – dabar didmaišiai yra čipuojami ir priskirti koknretiems adresams“, –  pataria įmonės „Būsto aplinka“ atstovas.

Dėl maišų žaliosioms atliekoms Šiauliuose kreiptis galite čia: http://www.sratc.lt/kompostavimo-aiksteles/