Rajono problema

Bute šeši katinai ir vienas šuo?

Energetikų g. 9-ojo namo gyventojus piktina iš kaimyno buto sklindantis baisus dvokas
Energetikų g. 9-ojo namo gyventojus piktina iš kaimyno buto sklindantis baisus dvokas

Gyvūnų ekskrementų problema vis dar išlieka labai aktuali. Į mūsų redakciją kreipėsi Energetikų g. 9-ajame name gyvenanti moteris prašydama pagalbos, nes nežino, kur dar gali kreiptis dėl iš kaimyno buto sklindančios baisios smarvės.

„Turiu kaimyną, kuris augina šešias kates ir vieną šunį, nors jo butas tik 25 kv. metrų. Jeigu jis nori, tegu augina tuos gyvūnėlius, tačiau privalo susitvarkyti. Baisus dvokas skverbiasi netgi per sienas, o kai atidaro duris, pasmirsta visa laiptinė“, – pasipiktinusi kalbėjo namo gyventoja.

Moteris prisipažino, kad kreipėsi į savivaldybę, kuri liepė netvarkingam kaimynui susitvarkyti, tačiau jis perspėjimų neklauso. „Kreipiausi į savivaldybę, ji įpareigojo kaimyną susitvarkyti tą butą, tačiau to tikrai nedaro. Pasikeitė tik tai, kad kartais papurškia oro gaiviklio, kas tikrai nėra išeitis“, – toliau kalbėjo gyventoja.

Pašnekovė uždavė klausimą, ar šie žmonės neturėtų mokėti rinkliavos už gyvūnus? Gyvūnų laikymo Šiaulių mieste taisyklės numato, kad jų laikytojas privalo mokėti vietinę rinkliavą už šunų, kačių laikymą daugiabučiame name, jeigu nuolat gyvena Šiaulių mieste.

Šiuo metu rinkliavos dydžiai už tam tikrų gyvūnų laikymą yra tokie: jeigu namuose laikote šunį, per mėnesį turėsite mokėti 1,7 eur, už kates – 0,8 eur. Turintys pavojingų, kovinių arba abu šiuos bruožus atitinkančių šunų, mokėti turėtų 5,7 eur.

Gyvūnų laikymo Šiaulių mieste taisykles galite rasti paspaudę šią nuorodą.