Šiandien rajone

Dar kartą pratęstas karantinas: kaip šiauliečiai jo laikėsi iki šiol

Šiaulių apskrities policijos Facebook nuotrauka

Puikus pavasariškas oras gyventojams tampa vis didesniu iššūkiu laikytis  karantino sąlygų. Žmonės praleidžia daugiau laiko lauke ir dažnai pamiršta elgtis saugiai bei nekelti pavojaus ne tik sau, bet ir aplinkiniams. „Kalba Šiauliai“ nusprendė pasidomėti, kaip miesto gyventojams iš tiesų sekasi laikytis atnaujintų karantino sąlygų ir kiek nusižengusiųjų policijos pareigūnams jau pavyko užfiksuoti.

Nepaisančių nurodymų – mažuma

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, praėjusį savaitgalį, šeštadienį ir sekmadienį, Šiaulių mieste nustatyti 4 pažeidimai dėl karantino taisyklių pažeidimo. Dėl to nubausti 4 asmenys.

Per šeštadienį ir sekmadienį Šiaulių apskrities policija sulaukė 8 pranešimų apie karantino taisyklių pažeidimus: po du iš Pakruojo r. ir Šiaulių miesto, po vieną iš Šiaulių r., Raseinių r., Joniškio r. ir Radviliškio r. Visą savaitgalį pareigūnai vyko tikrinti ar asmenys laikosi privalomos saviizoliacijos, tačiau tokių pažeidimų nenustatyta.

Vis dėlto už karantino taisyklių pažeidimus Šiaulių apskrityje atsakomybės išvengti nepavyko 5-iems jaunuoliams: vienam 16-mečiui iš Pakruojo r. ir keturiems šiauliečiams. Pastarieji vakar vakare būriavosi vieno namo kieme, nesilaikydami saugaus 2 m atstumo, todėl policijos pareigūnai jiems surašė protokolus pagal Administracinių nusižengimų kodekso 45 str. 4 dalį. Kadangi jaunuoliai anksčiau nebuvo nusižengę, jiems suteikta teisė susitaikyti su valstybe ir skirta po pusę minimalios baudos – 250 €.

Šeštadienį policijos pagalbos prireikė vieno Šiauliuose įsikūrusio viešbučio darbuotojams. Į viešbutį karantinavimui atvežti iš Londono grįžę du vyrai, gimę 1989 m. ir 1963 m., bei dvi moterys, gimusios 1995 m. ir 1994 m., nesutiko su karantinavimo sąlygomis, motyvuodami, kad nenori būti užrakinti kambaryje. Po pokalbio su pareigūnais situacija išsisprendė taikiai – trys parvykėliai galiausiai sutiko likti viešbutyje, o moteris, gimusi 1995 m., nusprendė izoliuotis namuose.

Šiaulių policijos atstovai griežtinamas karantino sąlygas vertina teigiamai, ir mini, jog pati policija buvo viena iš institucijų iniciavusi tokius pakeitimus.

Anot jų, didžioji dalis šiauliečių tikrai laikosi karantino sąlygų, jei pareigūnai ir sutinka žmones, tai  jau įprastose vietose: pasivaikščiojimo takuose ar sporto aikštelėse.

Nauji privalomieji nurodymai

Seimas prieš savaitę skubos tvarka pritarė Vyriausybės siūlymui griežtinti administracinę atsakomybę karantino nurodymus pažeidžiantiems asmenims. Tikimasi, jog griežtesnė administracinė atsakomybė atgrasys žmones nuo pažeidimų. Pagal naujas Teisingumos ministerijos teiktas Administracinių nusižengimų kodekso pataisas baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą nuo šeštadienio siekia nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1500 iki 6000 eurų, o policija įgyjo teisę surašyti nusižengimų protokolus.

Dar praeitą savaitę Vyriausybės posėdžio metu viena iš aptariamų temų tapo karantino sąlygų nesilaikantys gyventojai, susibūrimus perkėliantys ant vandens, kur, užsiimdami vandens pramogomis, būriuojasi ir linksminasi. Būtent todėl sveikatos apsaugos ministras pateikė papildomo ribojimo siūlymą, kuriam pritarė ir ministrų kabinetas.

Nuo šeštadienio vienas įsigaliojusių naujų karantino sąlygų pakeitimų tapo draudimas plaukioti mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais plūduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus, rūpintojus. Taip pat pritarta riboti prekybą ne maisto produktais ne tik turgavietėse, prekybos centruose ir parduotuvėse, bet ir viešosiose prekybos vietose. Už šių karantino sąlygų nesilaikymą gyventojų laukia griežtos baudos.

„Kalba Šiauliai“ primena, jog Lietuvoje karantinas įsigaliojo nuo kovo 16 dienos, po dviejų savaičių jis buvo pratęstas dar dviems savaitėms, iki balandžio 13 dienos. Vakar, trečiadienį, oficialiai patvirtinta, jog Lietuvoje karantinas bus pratęstas iki balandžio 27 d., tačiau po Velykų savaitgalio bus svarstoma apie karantino sąlygų švelninimą, pirmiausia – smulkiajam verslui.

Taip pat nuo rytojaus, penktadienio, visi gyventojai lauke privalės dėvėti apsaugines kaukes, už to nevykdymą gresia bausmės.

Tiesa, anot Vyriausybės, šis savaitgalis visiems šalies gyventojams bus itin svarbus, po kurio paaiškės, ar gyventojai yra sąmoningi ir paiso karantino nurodymų. Primename, jog artėjantį Velykų savaitgalį nuspręsta riboti įvažiavimus į miestus ir miestelius, jog būtų užkirstas kelias karantino sąlygų nesilaikymui.