Kalba ekspertai Paslaugos Šiandien rajone

Daugiabučio gyventojai džiaugiasi pakeistu liftu

Bendrovė „Šiaulių liftas“ pirmą kartą Šiauliuose, viename iš dar sovietmečiu statytų daugiabučių namų, gyventojų sutarimu, seną ir savo amžių atgyvenusį liftą pakeitė į naują ir modernų. Šiuo metu Šiauliuose skaičiuojama per 100 liftų, kuriuos, specialistų teigimu, rekomenduojama pakeisti.

Gvazdikų takas 2 esančiame name, keičiamo lifto amžius buvo 42 metai, todėl daugiabučio namo savininkų bendrija, pasitarusi su gyventojais ir liftą prižiūrinčia įmone, nusprendė bent vieną liftą pakeisti nauju, taip užtikrindami, kad, seniesiems liftams sugedus, gyventojai neplanuotai neliks be lifto 12-os aukštų name. Naujas įrenginis bus paleistas gegužės 28 dieną.

Seną ir atgyvenusį liftą, viename iš Šiaulių daugiabučių, nutarta pakeisti po 42 metų

Gamintojo rekomenduojamas liftų eksploatavimo laikas yra 25-eri metai,  o senesnių liftų Šiauliuose – daugiau nei pusė. Europos Sąjungos direktyvos numato, kad gamintojo nurodytą konkretų eksploatacijos laikotarpį viršijusius liftus privaloma keisti naujais arba juos renovuoti. Šiauliuose seniausio lifto amžius yra 49, o vidutinis – 41 metai.

Ar liftą remontuoti, ar keisti sprendžia daugiabučio namo gyventojai daugumos pritarimu, todėl šiuos darbus daugiabučių namų savininkų bendrijos ar administruojančios įmonės kartu su gyventojais ir liftą aptarnaujančia įmone turi planuoti iš anksto, nelaukdamos, kol liftas bus išjungtas kaip netinkamas naudoti.

Sutvarkytas liftas taupo ir elektros energiją – senos gamybos liftai vartoja energiją net ir jais nesinaudojant, o naujieji – tik tuomet, kai iškviečiami. Naujuose liftuose įrengiamas ir energiją taupantis apšvietimas, o senuosiuose vis dar veikia per daug energijos eikvojančios kaitrinės lempos. Dėl naujų technologijų sutaupoma apie 50% lifto sunaudojamos elektros energijos.

„Šiaulių liftas“ direktoriaus pavaduotojas M. Romaška teigia, jog gyventojai, norėdami matyti gražų liftą, dažnai atnaujina tik lifto kabinos vidinę apdailą, pakeičia mygtukus, bet visa lifto įranga, esanti lifto mašinų patalpoje ar šachtoje, yra nematoma gyventojams, todėl lieka nepatikimos būklės.

 

„Kabina atrodo kaip nauja, estetinis vaizdas nepalyginamai geresnis nei buvo – taip sukuriama iliuzija, kad už sumokėtus pinigus atnaujintas visas liftas. Tik vėliau paaiškėja, kad esminės techninės problemos liko: liftas veikia prastai, jo įranga ir toliau genda. Senieji liftai jau niekada nebus tokie patikimi kaip naujieji, todėl būtinai reikia planuoti jų keitimą.“, – teigia M. Romaška.

Gvazdikų takas 2, esančiame name, atnaujintas liftas ne tik gražiai atrodo, bet ir taupo sunaudojamą energiją