Šiandien rajone

Daugiabučių laiptinėse – dėžutės seniems elementams

Daugiabučių laiptinėse atsirado dėžutės, skirtos seniems galvaniniams elementams

Daugiabučių gyventojai, kurių namus prižiūri „Mano Būsto“ grupės įmonės „Šiaulių būstas“ ir „Pietinis būstas“, savo laiptinėse jau gali pamatyti metalines dėžutes, skirtas seniems galvaniniams elementams rinkti.

Šią idėją inicijavo atliekų tvarkymo įmonė „Žalvaris“ kartu su bendrove „Mano būstas“, kuri ir pasirūpino šių dėžučių įrengimu savo administruojamuose daugiabučiuose.

Nors Šiauliuose esančių daugiabučių laiptinėse seniems galvaniniams elementams skirtos dėžutės pradėtos kabinti tik nuo balandžio vidurio, šiuo metu jų jau yra įrengta per 520 surinkimo vietų: apie 270 „Šiaulių būsto“ ir apie 250 „Pietinio būsto“ administruojamuose daugiabučiuose. Atsiradus didesniam poreikiui, šį skaičių žadama didinti.

„Šiaulių būsto“ direktorius Mantas Krivaitis neabejoja, kad Šiauliuose ši aplinką tausojanti iniciatyva pasiteisins. Vos prieš keletą savaičių daugiabučių laiptinėse atsiradusios dėžutės, galinčios talpinti iki 15 kilogramų galvaninių elementų, dalyje daugiabučių jau yra užpildytos trečdaliu.

Metalinės elementų dėžutės, iškabintos Šiauliuose esančiuose daugiabučių namuose,  yra dviejų rūšių: atitinkančios A4 ir A5 dydžius. Dėžutės rūšis yra pasirenkama pagal daugiabutyje esančių butų kiekį. Kiekviena dėžutė yra sandari, su specialia, ją uždaryti skirta, anga. Taip daugiabučio namo gyventojai yra apsaugomi nuo rizikos kvėpuoti iš dėžutės vidaus sklindančiu kenksmingų medžiagų oru.

Galvaniniams elementams skirtos dėžutės jau yra iškabintos „Mano būstas“ administruojamuose daugiabučiuose Vilniaus bei Kauno miestuose. Už kiekvieną laiptinėje pakabintą dėžutę įmonė „Žalvaris“ bendrovei „Mano Būstas“ moka simbolinį mokestį. Visas surinktas lėšas įmonė skiria daugiabučių gyventojų gerbūvio kokybei gerinti.