Kalba ekspertai

Daugiabučių priežiūra rūpinasi nebe mėgėjai, o savo amato žinovai

Įmonė „Mano BŪSTAS“ ėmė dar daugiau dėmesio skirti daugiabučių namų priežiūrai, todėl nuo šiol namų būkle rūpinasi ne bendrųjų kompetencijų vadybininkai, bet savo srities profesionalai –  kvalifikuoti techniniai inžinieriai. Ekspertai paaiškino, kodėl tai svarbu ir kokią naudą dėl to pajus gyventojai.

Dar prieš prasidedant pokyčiams įmonėje „Mano BŪSTAS“ buvo įprasta, kad visais daugiabučių namų priežiūros klausimais rūpinosi namo vadybininkas. Jo kasdienių darbų sąrašui priklausė tiek administraciniai klausimai – gyventojų parašų surinkimas, susirinkimų ir balsavimų organizavimas, tiek techninė namo priežiūra – techninių sprendimų priėmimas, rangos darbų organizavimas bei rangovų kontrolė ir dar daugiau.

Įmonei ieškant šiuolaikiškų, efektyvesnių ir išties aukščiausios kokybės rezultatus atnešiančių sprendimų, buvo nuspręsta, kad tinkama namo priežiūra gali pasirūpinti tik kvalifikuotas techninis inžinierius. Atsakymo, kodėl techninis inžinierius namą prižiūri geriau nei vadybininkas, ieškoti toli nereikia.

Išskirtinais atvejais vienas asmuo gali būti „super herojumi“: ir geru vadybininku, ir aukštos kvalifikacijos techninės priežiūros inžinieriumi, ir kasdienių ūkinių reikalų tvarkytoju. Šią mintį patvirtina bei apie pokyčius, kurie palietė daugiabučių namų gyventojus, plačiau pasakoja „Mano būsto priežiūra“ direktorius Julius Žilinskas.

„Šiuo metu stengiamės stiprinti mūsų padalinį – priežiūros inžinierių ir techninių inžinierių gretas. Esame įsitikinę, jog tai padės siekti mūsų tikslo – užtikrinti profesionalią ir savalaikę pastatų priežiūrą. Kvalifikuotas techninis inžinierius, pasitelkęs inžinerinę įrangą ir įvertinęs pastato būklę, galės pateikti klientui rekomendacijas, kokius darbus privaloma atlikti nedelsiant, kurie dar gali palaukti, kad klientas galėtų gyventi komfortiškai. Natūralu, kad techniniais klausimais turi rūpintis savo srities žinovai, nes tokiu būdu profesionalus ir motyvuotas atsakymas pasieks klientą čia ir dabar, be jokių aplinkinių kelių“, – sako J. Žilinskas.

Įmonės „Mano BŪSTAS“ direktorius Mindaugas Genys dar išsamiau paaiškino, kodėl nuo sausio pradžios kiekvienam įmonės prižiūrimam objektui yra priskirti konkretūs inžinieriai, o ne bendrųjų kompetencijų vadybininkai.

„Ar gyventojas tikrai turėtų jaustis saugiai, kuomet žino, kad už jų namą yra atsakingas vienas žmogus – vadybininkas arba tarpininkas tarp jų ir namą administruojančios bendrovės? Manau, kad ne, kadangi bet kuri papildoma grandis procese didina klaidų tikimybę ir ilgina klausimo sprendimo terminą. Aš pats gyvenu daugiabutyje ir man tikrai nėra ramiau, jei aš turiu tik gražiai kalbantį tarpininką. Man svarbiausia, kad už namą, kuriame gyvenu būtų atsakingas profesionalus techninis inžinierius, kuris jį žinotų kaip penkis pirštus, suprastų, ką reikia tvarkyti ir laiku inicijuotų darbus“, – sako įmonės vadovas.

Nors pokyčiai yra išties sudėtingas metas tiek gyventojams, tiek daugiabučius namus administruojančiai įmonei, trumpuoju laikotarpiu įmonė tikisi sulaukti teigiamų rezultatų, kuriuos gyventojai pajaus pirmieji. Tiesa, pereinamuoju laikotarpiu bendrovė klientų prašo šiek tiek kantrybės.