Naudinga žinoti

Energijos taupymo sprendimai padės sutaupyti

Nors šiuo metu daugeliui galvose sukasi mintys apie atostogas ir poilsį, verta pagalvoti ir apie efektyvius energijos taupymo sprendimus, kurie jau dabar gali duoti naudos. Naudodami energiją efektyviai ir pagal poreikį galime sutaupyti net 10-20 proc. energijos sąnaudų.

Nebūtinos didelės investicijos

Efektyviam energijos vartojimui ar renkantis energijos taupymo būdus, nebūtinos didelės investicijos. Pavyzdžiui, senesnės statybos daugiabučiuose užtenka pakeisti laiptinių, rūsio langius, sumontuoti sandarias duris – taip ne tik sumažinamos sąskaitos už šildymą sumažėja ne tik sąskaitos už šildymą, bet ir pagerėja gyvenimo sąlygos. O ir daugiabutis atrodo patraukliau.

Kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, elektros energiją geriausiai taupo išjungta šviesa ir kiti įrenginiai. Sėkminga patirtis naudojant bendro naudojimo laiptinėse, koridoriuose sumontuotus automatiškai išsijungiančius jungiklius su judesio davikliais parodė, kad elektros energijos sąnaudas bendrojo naudojimo apšvietimui galima sumažinti iki 15 proc.

Judesio-davikliai.jpg

Didžiausios išlaidos – šilumai

Mokesčiai už šilumos energiją sudaro iki 80% visų būsto energijai skirtų išlaidų. Įrengus name nepriklausomą automatizuotą šilumos mazgą įmanoma sumažinti šilumos suvartojimą pastate, nes sistema, patalpose automatiškai palaikydama vartotojo pasirinktą patalpų temperatūrą, reaguoja į lauko temperatūros pokyčius ir, esant aukštesnei lauko temperatūrai, į radiatorius tiekia žemesnės temperatūros karštą vandenį. Tokiu būdu namas ekonomiškiau naudoja šiluminę energiją, mažėja šildymo sąskaitos – vidutiniškai sutaupoma apie 15-20 proc. šiluminės energijos.

Taip pat šilumos sąnaudas galima mažinti atliekant smulkius šilumos punktų pagerinimo darbus: izoliuojant vamzdynus, ventilius bei kitą šilumos punkte esančią armatūrą.

Automatizuoti-šilumos-punktaiBūkime racionalūs ir naudokime energiją tikslingai

Jei norėtumėte, kad namo laiptinėse būtų įrengti šviestuvai su judesio davikliais arba atlikti reikiamus darbus šilumos punkte, kreipkitės į savo namo administratorių.