Naudinga žinoti

Jau čia pat – Šiaulių miesto šventė

Šiemet Šiaulių miestas švenčia savo 785-ąjį jubiliejų. Šiaulių kultūros centras kartu su „Mano BŪSTO“ rėmėjais rugsėjo 912 dienomis miesto gyventojus ir atvykusius svečius žada nustebinti su unikalia programa ir staigmenomis. „Kalba Šiauliai“ redakcija dalinasi miesto šventės programos aktualia informacija.   

Prie šventės prisidėjęs „Mano BŪSTAS“ pradžiugins gyventojus balionais, kuriuos dalins tam tikrose miesto vietose. „Rudeniškoms nuotaikoms pakelti tai kaip tik džiugi staigmena“, – kaip teigia Šiaulių regiono vadovė Roma Janušonienė. 

Rugsėjo 9 dieną šventės organizatoriai svečius pasitinka su moksline-praktine konferencija „Ekonomika ir verslas: regiono problemos ir galimybės 2021“, eigoje laukia ir šventinė sueiga, ir įvairūs meniniai pasirodymai, taip pat baigiamasis koncertas.

Rugsėjo 10 dieną atvykusiųjų laukia taip pat nuostabūs įspūdžiai. Nuo 8.00 val. prasideda interaktyvus orientavimosi žaidimas „Literatūriniai atspindžiai“, taip pat šventinis prekymetis, liaudiškų šokių pasirodymai. 11.00–19.00 val. svečiai galės dalyvauti komandinio formavimo žaidime „Vienas už visus, visi už vieną!“. Tokiu pačiu laiku vyks ir pabėgimo kambario „Svečiuose pas Višinskį“ nuotykiai. Organizatoriai siūlo nepraleisti ir orkestro koncerto, ir  moksleivių „Drakono“ valčių varžybų, įvairių kitų koncertų, taip pat meninių vizijų projekto „Magiškas parkas“. 18.30–22.00 val. visi kviečiami į Tarptautinį festivalį „Big Band Festival Šiauliai 2021“. 20.30 val. vyks kino seansas „Čia buvo Saša“, kuris sudomins įvairaus amžiaus žmones. Prie Salduvės piliakalnio 21.00–02.00 val. bus proga išvysti meninio apšvietimo instaliaciją „Šiauliams 785“.

Rugsėjo 11 dieną nuo 8.00 val. atvykusiųjų lauks interaktyvus orientavimosi žaidimas „Literatūriniai atspindžiai“, o eigoje šokių pasirodymai, meno festivalis „Rudens mozaika 2021“. 12.00–16.00 val. visi kviečiami į džiaugsmingą šventę – „Šeimų sveikatos piknikas“. Taip pat bus galimybė sudalyvauti įvairiose ekskursijose bei parodose. 16.30–18.45 val. visų dėmesį sukaustys ultralengvųjų lėktuvų parodomieji skrydžiai, parašiutininkų parodomasis šuolis! Lauks ir šventinis koncertas „Geltona banga“.

Rugsėjo 12 die visi kviečiami į Šv. Mišias už Šiaulių miestą. Taip pat šią dieną vyks ir koncertas „Ludwig van Beethoven kitaip“.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti: https://www.siauliukc.lt/news/1107/63/Miesto-sventes-Siauliu-dienos-785-programa/