Kalba ekspertai Naudinga žinoti Šiandien rajone

Ką pamatyti Šiauliuose? Top 5 idėjos laisvalaikiui

Pavasaris Šiaulių pažinimui – patogiausias metas

Termometrų stulpeliams šokus į viršų, norisi daugiau laiko praleisti po atviru dangumi. „Kalba Šiauliai“ išrinko penkias vietas Šiaulių rajone, kurios leistų ne tik pasidžiaugti nuostabiu oru, bet ir geriau pažinti Saulės miestą. O gal Jūs žinote kitų įdomių lankytinų vietų? Pasidalinkite.

  1. Saulės laikrodžio aikštė (Ežero g. – Šalkauskio g.)

Jei pirmą kartą lankotės Šiauliuose, Saulės laikrodžio aikštė privalo būti Jūsų planuojamų aplankyti vietų sąraše.  Svarbiausias šios  aikštės akcentas – keturių metrų bronza ir auksu papuošta skulptūra, vadinama “Šauliu”. Pačiame Saulės laikrodžio aikštės grindinyje įlieti trys skaičiai: dvylika, trys ir šeši, kurie tarsi jungia tris Šiaulių simbolius – Saulę, Šaulį ir Laiką.

Saulės laikrodžio aikštė Šiauliuose (Šiaulių turizmo informacijos centro nuotruka)
  1. Žaliūkių malūnininko sodyba (Architektų g. 73)

Šioje vietoje jus tikrai nustebins etnokultūros, tradicijų, papročių bei pramogų erdvė, kuri yra apsupta šiuolaikinio miesto. Sodyboje atkurta malūnininko troba, restauruotas vienintelis Šiauliuose išlikęs XIX a. II p. Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinys – Žaliūkių vėjo malūnas. Šioje sodyboje jūs galėsite išvysti, kaip vyksta įprastas malūnininko šeimos gyvenimas: malami grūdai, kepama duona, o kasdienybę paįvairina švenčiamos kalendorinės lietuvių liaudies šventės.

Žaliūkių malūnininko sodyba (Šiaulių turizmo informacijos centro nuotrauka)
  1. „Geležinės lapės“ skulptūra (Ežero g.)

„Geležinė lapė“ yra didžiausia gyvūno skulptūra visoje Lietuvoje.  Šio statinio svoris siekia net 7 tonas, o aukštis 25 metrus. Ši skulptūra ne tik originali tuo, jog žymi Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, bet ir tuo, jog jos viduje yra įmontuota plieninė širdis, kurioje slepiasi vario plokštelė su ne tik svarbiais Lietuvai faktais, bet ir prasmingais palinkėjimais ateities kartoms.

Skulptūra „Geležinė lapė” (Šiaulių turizmo ir informacijos centro nuotrauka)
  1. Kryžių kalnas

Nors ir sunku būtų rasti lietuvį, kuris nebūtų girdėjęs apie Kryžių kalną, tačiau tikrai atsirastų žmonių, kurie čia dar nėra apsilankę. Šio kalno pagrindinė ypatybė – tūkstančiai jį nuklojusių kryžių. Ši Šiauliuose esanti vieta yra vertinama ne tik Lietuvos tikinčiųjų, bet ir užsienio, o ypač susižavėjimas šia vieta sustiprėjo po 1993 metais įvykusio Popiežiaus Jono Pauliaus II vizito. Nors Kryžių kalnas ir yra vertinamas kaip tikėjimo simbolis, tačiau ši vieta tikrai gali nustebinti ir sužavėti ne tik tikinčius lankytojus.

Kryžių kalnas netoli Šiaulių (Šiaulių turizmo ir informacijos centro nuotrauka)

5. Šiaulių universiteto Botanikos sodas (Paitaičių g.)

Tai išskirtinio grožio vieta Šiauliuose, kuri buvo pradėta kurti dar 1961 metais. Dabar šiame sode auginama daugiau nei 4000 įvairių rūšių ir veislių augalų, o sėklų mainai vykdomi su 250 botanikos sodų visame pasaulyje. Jei norite išvysti augalų ne tik įtrauktų į nykstančių, bet ir į „raudonųjų“ Europos augalų sąrašus – šią vietą privalote aplankyti!

Botanikos sode gėlių žydėjimo sezonas prasideda jau balandį