Renginiai

Ką šį savaitgalį privalote aplankyti „Šiaulių naktyse“

Vienas laukiamiausių ir įdomiausių renginių Šiauliuose – „Šiaulių naktys“ šiais metais startavo nauju ir dėmesį kaustančiu šūkiu – „Kai ką roboc“. Štai kaip renginio organizatoriai bando reaguoti į tai, kas vyksta kiekvieno mūsų gyvenime – robotizacija. Pirmadienį prasidėję renginiai griausmingai baigsis šeštadienio naktį, o „Kalba Šiauliai“ nusprendė sudaryti renginių TOP 7, kuriuos per likusį laiką privalote aplankyti.

1. Šiauliai Jazz’2019

Rugpjūčio 23, penktadienis, 19:00 – 03:00

Šiaulių muzikinį gyvenimą kasmet pagyvina „Šiaulių naktyse“ vykstantis festivalis „Šiauliai Jazz 2019“. Jau devynioliktą kartą rengiamo festivalio koncertai įneša ypatingos atmosferos į naktinį miesto gyvenimą ir džiazu ima pulsuoti visas miestas. Šiemet organizatoriams pavyko prikviesti ypatingų, ypač kokybišką muziką grojančių atlikėjų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Muzikantų būrys gausus ir tikrai vertas, kad jį išgirstum!

2. Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio, filmo peržiūra po atviru dangumi

Rugpjūčio 23, penktadienis, 21:30 – 23:30

Filmą pristatys režisierius Raimundas Banionis. Prieš filmą mados performansas „Naktiniai“ (įkvėptas 8 dešimtmečio mados), performansą pristato „121 studija“ .
Apie filmą: 1972-ieji metai, Kaunas. Nedidelė paauglių grupelė slapčia klausosi Liuksemburgo radijo ir svajoja. Visi jie gyvena tame pačiame name, kuriame anksčiau buvo viešbutis „Amerika“. Jų nekalta veikla susidomi KGB. Saugumo agentai perskaito vaikų laiškus, siųstus į Liuksemburgo radiją. Netrukus drauge su milicija jie išdrasko šį paauglių būrelį. Tai filmas apie lietuvių „hipių“ kartą, apie metą, kai susidegino Romas Kalanta, kai prasidėjo menininkų emigracija, kai suaktyvėjo slaptųjų tarnybų veikla.

3. Šiaulių Naktų Dronų Lenktynės – DRONAHEL

Rugpjūčio 24, šeštadienis, 11:00 – 17:00

DRONAHEL, arba kitaip, Dronų pragaras – „Šiaulių naktyse“ organizuojamos dronų lenktynės.
Lenktynėse dalyvauja asmenys, turintys reikalavimus atitinkantį FPV kopterį ir gerus įgūdžius jį valdyti. Tai – vienas sudėtingiausių radijo bangomis valdomų rungčių, nes dronai pasiekia iki 150km/h greitį. Lenktynėse skrendama 2 minutes. Po jų skaičiuojama, kiek ratų praskrido dronas (nuo starto iki finišo). Pasibaigus 2 minutėms, leidžiama baigti pradėtą ratą.
DRONAHEL lenktynėse vyks ir freestyle rungtis, kurios metu dronai rodys triukus ir bandys sužibėti bei pavergti publiką.

4. ŠAMA – Jaunųjų atlikėjų scena

Rugpjūčio 24, šeštadienis, 18:00 – 3:00

„Šiaulių naktys“ ir ŠAMA (Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimai) pavietė jaunus atlikėjus pasirodyti “Šiaulių naktų” mažojoje scenoje.

5. GLOBALUS

Rugpjūčio 24, šeštadienis, 20:00 – 21:00

Choreografai – Andrius Pulkauninkas ir Povilas Šimonis.
Nuotaikinga improvizuota kelionė su Kinetiniu teatru po dabartinio gyvenimo užkulisius, suraityta iš šmaikščių istorijų virtinės. Prasidedanti, kaip paprastos eitynės su pagaliais, virsta stacijomis su trumpomis istorijomis, pasiskirstančiomis po visą gatvės erdvę.
Visuomenė iš mėsėdės virsta vis labiau žolėdiška ir gėlių vainikais pasipuošęs vienaragis laksto po virtulią, nieko neįpareigojančią ir nieko nereikalaujančią tikrovę. Belieka patikėti visagalio pirkimo dievu. Aš save parduodu, vadinasi – egzistuoju, kad tik kas pirktų, kad tik kas pirktų.
Postmodernios laimės ir trivialios nuobodybės katarsis, kaip nuolatos perjungiamų televizijos kanalų nušvitimas – užsižiebiantis ir vėl užgęstantis.

6. Splius sferinis kinas

Rugpjūčio 24, šeštadienis, 19:00 – 00:00

Visus didelius ir mažus, „Splius“ kviečia į paslaptingą, 360° kampo virtualią erdvę – SFERINĮ KINĄ. Įspūdingos iliuzijos, netikėtumo emocijos „Splius“ sferinio kino palapinėje adresu Vilniaus g. 179a (šalia kavinės „Morganas“).
Tai naujausia pramoginė – edukacinė priemonė skirta ne tik vaikams, bet ir suaugusiems žmonėms. Sferinės projekcinės sistemos pagalba viso kupolo viduje išgaunamas neįtikėtinas vaizdas.
SFERINIS KINAS su savo projekcine sistema skatina vaikus įsisavinti kuo daugiau informacijos. Kad tai nebūtų tik „sausa“ teorija, mokomoji informacija pateikiama žiūrovams ne tik spalvingais vaizdais, nuostabiais garso efektais, įtaigiais balsais, bet ir įdomesniu 360° kampo formatu.
Mokslininkų įrodyta, kad išgaubtas vaizdas, kaip ir ryškios spalvos, teigiamai veikia žmogaus centrinę nervų sistemą, taip pat emocinę bei fiziologinę būseną.

7. Šviečiančių žmonių ir transporto priemonių eisena

Rugpjūčio 24, šeštadienis, 21:00 – 23:00

Rugpjūčio 19-24 dienomis vyksiančios „Šiaulių naktys“ tradiciškai baigsis šviečiančių žmonių ir transporto priemonių eisena nuo Kaštonų alėjos iki „Auksinio berniuko“ aikštės.
Kūno, rūbų ar transporto priemonės šviesa, nušviečianti Šiaulius. Juk šviesos „Šiaulių naktyse“ nebūna per daug! Pasitelkite vaizduotę, šviesą skleidžiančius prietaisus ir nustebinkite patį Saulės mūšį regėjusius Šiaulius.
Eisenoje gali dalyvauti visos šviečiančios transporto priemonės – triratukai, dviračiai, paspirtukai, motociklai ir net galingi automobiliai.
Po eisenos, „Auksinio berniuko“ aikštėje bus apdovanotas įspūdingiausias – šviesiausias žmogus ir originaliausia – šviesiausia transporto priemonė.
Šioje eisenoje dalyvauti tiesiog būtina, juk ji vienintelė Lietuvoje! Tapk istorijos dalimi!
Ir padėkite išrinkti Šiaulių šviesuolius! „Šiaulių naktys“ jau trečius metus iš eilės apdovanos šviesiausius miesto žmones – Asmenybes, savo darbais, veikla nušviečiančias Šiaulių padangę. Ir jiems būtinai turi būti padėkota visų miestiečių vardu.