Naudinga žinoti

Ką veikti saugiai liekant namuose? Pateikiame 8 pasiūlymus!

Nors Šiauliuose karantinas buvo paskelbtas gerokai anksčiau, jau nuo savaitgalio jis įvedamas visoje šalyje. Šiuo metu labai svarbu elgtis atsakingai ir paisyti visų nurodymų bei rekomendacijų. Nežinote kaip šiuo metu leisti laisvalaikį ir ką veikti namuose ? Turime jums puikių pasiūlymų!

Vilniaus miesto savivaldybė sostinės gyventojams ir ne tik yra parengusi puikų, informatyvų ir aiškų tinklalapį – karantinas.lt, kuriame galite rasti visą aktualiausią, susistemintą ir teisingą informaciją apie COVID–19. Taip pat čia galite rasti ir rekomendacijų, ką veikti namuose karantino metu. Dalinamės keletu jų patarimų, kurie manome patiks ir jums!

  • Keliaukite po garsiausias ir įspūdingiausias pasaulio vietas nuotoliniu būdu, stebėdami tiesiogines vaizdo transliacijas. Dar kartą pamatykite jau lankytą šalį arba pabūkite ten, kur niekad nesate įkėlę kojos!

Tiesiogines vaizdo transliacijas iš įvairiausių pasaulio vietų stebėkite čia: https://www.skylinewebcams.com/en/top-live-cams.html

  • Ruduo ir laikas namuose tikrai gali reikšti atėjusį knygų metą! Negalite savęs pavadinti dideliu knygų entuziastu, arba miegas ateina greičiau nei iki pabaigos perskaitytas knygos puslapis – tai ne problema, leiskitės į audioknygų pasaulį! Lietuviškai įgarsintos, nemokamos 78 knygos laukia tavęs!

Audioknygas nemokamai galite atsisiųsti: https://www.audioknygos.lt/78-lietuviskos-audio-knygos-visiskai-nemokamai/

  • Tvarkote namus, ilsitės ant sofos ar valgote pusryčius – visa tai galite suderinti su dar viena naudinga veikla – tinklalaidžių (podcasts) klausymu pačiomis įvairiomis temomis, nuo verslo ir kerjeros iki sporto ar dvasinio tobulėjimo.

Lietuviškas tinklalaides galite rasti čia: http://podcasts.lt

  • Mėgstate atsipalaiduoti ar atvirkščiai, pasikrauti energijos visai dienai klausydami muzikos. Tačiau ar žinote, kad šiuo metu turite progą sudalyvauti ir paklausyti muzikos kūrinių Berlyno filharmonijoje ar Niujorko „Metropolitan Opera“? Taip, taip – dabar tai galite padaryti ir nuotoliniu būdu!

Berlyno filharmonija ir žymiausi klasikiniai kūriniai bei įrašyti koncertai: https://www.digitalconcerthall.com/en/home

Pirmoji Lietuvoje skaitmeninė koncertų salė su žymiausių Lietuvoje ir užsienyje orkestrų bei solistų atliekamais klasikinės muzikos šedevrais: https://nationalphilharmonic.tv

Nemokamos Niujorko „Metropolitan Opera“ operos: https://www.metopera.org

  • Filmų mėgėjai, turime pasiūlymų ir jums. Daugiau nei tūkstantis nemokamų animacinių, dokumentinių ir vaidybinių filmų – specialiai jums.

Visus juos galite rasti atviros kultūros tinklalapyje čia: http://www.openculture.com/freemoviesonline

  • Konkrečiai lietuviškų filmų mėgėjai, sukluskite. Garsiausi lietuviškos klasikos filmai nemokamai Kino fondo platformoje.

Juos rasti galite: https://www.kinofondas.lt

Tai galite padaryti čia: https://www.chess.com/lt/puzzles