Kalba gyventojai Naudinga žinoti

Kalėdinių eglučių paieškos: pasirinkimą lemia kaina

Kalėdinių eglučių, nesvarbu, gyvų ar dirbtinių, kainos svyruoja priklausomai nuo dydžio ar rūšies
Kalėdinių eglučių, nesvarbu, gyvų ar dirbtinių, kainos svyruoja priklausomai nuo dydžio ar rūšies

Pasiruošimo gražiausioms metų šventėms tradicijos – pačios įvairiausios, tačiau per daugelį metų tikrai nesikeičia vienas pagrindinių akcentų – eglutės. Tačiau jos paieškos gali tapti tikru galvos skausmu, jei esate įpratę kasmet statyti gyvą žaliaskarę arba pagaliau įsigyti dirbtinę, tarnausiančią ne vienerius metus.

Norintiems natūralumo

Natūralūs spygliuočiai turbūt niekada neišeis iš mados. O ir pasirinkimo įvairovė – eglės, pušys, kėniai… Tokie medeliai puošia namus ir kvepia šventėmis. Tačiau kaip ir kiekvienas gyvas augalas, jam reikia priežiūros. Net jei perkate kirstą medelį, jo nederėtų statyti arti radiatoriaus ar kitų karštų prietaisų, nepamiršti palaistyti.

Kalbant apie kainas, jos stipriai varijuoja priklausomai nuo aukščio ir vietos, kurioje pirksite. Pavyzdžiui, internetinėje parduotuvėje eglutes.lt 70-110 cm sidabrinės eglutės vazone kaina yra nuo 24 Eur. Aukštesni medeliai nuo 120 cm yra brangesni ir kainuoja nuo 45 Eur.

Natūralių eglučių taip pat galima ieškoti prekybos centruose, specialiuose prekybos taškuose, atsidarančiuose šalia jų arba medelynuose. Štai Šiaulių miškų urėdijoje parduodamos tiek eglutės, tiek kiti spygliuočiai, tiek jų šakelės. Paprastoji eglė iki 1 m kainuos apie 2 Eur. Didesnių, įvairesnių rūšių eglučių kainos svyruoja nuo 2 Eur už metrą. Brangiausia yra pati aukščiausia, daugiau nei 4 metrus siekianti eglė – jos kaina nuo 40 Eur.

Ieškantiems alternatyvos

Ieškant alternatyvų gyvoms ar kirstinėms eglutėms, pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokio dydžio ji turėtų būti – nuo to priklausys ir kaina.

Jei norite nedidelės eglutės, sumokėsite vidutiniškai apie 5-8 eurus. Pavyzdžiui, prekybos centre „Senukai“ metro nesiekiančių eglučių kainuoja nuo 4,45 Eur iki net 15,9 Eur.

Perkant internetu, nedidelių eglučių kainos panašios. Pavyzdžiui, dirbtineseglutes.lt puslapyje 60 cm aukščio dirbtinė eglutė kainuoja 4,42 Eur.

Svajojantiems apie lubas siekiančia žaliaskarę teks pakratyti kišenes. Prekybos centre „Senukai“ 180 cm aukščio eglutė kainuoja nuo 39 Eur ir gali siekti beveik 90 Eur. Perkantiems internetu  minėto aukščio eglutės kaina svyruoja maždaug nuo 52 iki 93 eurų. Panašios kainos ir prekybos centre „Ermitažas“. Pavyzdžiui, 180 cm. aukščio eglutė čia kainuoja nuo 36,99 Eur. Jei eglutės aukštis siekia 2 metrus ar daugiau, gali tekti sumokėti 100 Eur ir daugiau (brangiausia, 220 cm siekianti eglutė čia kainuoja net  249 Eur).

Mielesnės gyvos eglutės

Nors eglučių pasirinkimas išties didelis, gyventojai labiausiai mėgsta kirstas egles. „Daug patogiau yra pačiam įsitaisyti eglę į stovą, o pasibaigus šventėms ja atsikratyti. Perkant vazoninę vėliau reikia ją persodinti, o gyvenant daugiabutyje tokių galimybių neturime“, – pasakojo Vilniaus gatvėje gyvenanti Evelina.

Dirbtinės eglės mažiau populiarios, nes esą neteikia Kalėdinio džiaugsmo. „Su šeima vienais metais statėme dirbtinę eglutę, bet vis dėlto likome prie natūralios. Dirbtinė nesukelia tiek emocijų kiek gyva, galbūt todėl, kad kas yra tikra tas žavi“, – savo mintimis dalijasi Dubijos gatvėje gyvenanti Audronė.

Ar Jūsų namuose jau papuošta eglutė? Kiek teko už ją sumokėti? Pasidalinkite!