Naudinga žinoti

Kapitalinis remontas – iššūkis kaimynams

Dažnai daugiabučių gyventojai, savo bute darantys kapitalinį remontą, nepagalvoja apie kaimynus.

Dažnai daugiabučių namų gyventojai, savo bute darantys kapitalinį remontą, nepagalvoja apie kaimynus. Jei pažeidžiama laikančioji konstrukcija – kyla didelis pavojus visam namui, o ką jau kalbėti apie remonto metu keliamą triukšmą. Norint išvengti galimų nesusipratimų ir kreivų kaimynų žvilgsnių, pristatome keletą paprastų taisyklių:

  • Butų gyventojai, planuojantys atlikti remontą, prieš 7 darbo dienas privalo informuoti savivaldybę ir nurodyti buto adresą bei vietą, kokiu laiku bus vykdomi remonto darbai ir kokių triukšmo mažinimo priemonių ketinate imtis, kad nebūtų trikdoma (ar būtų trikdoma kuo mažiau) kaimynų ramybė.
  • Norint pertvarkyti bute esančias pastato laikančiąsias konstrukcijas, privaloma parengti kapitalinio remonto projektą ir gauti gyventojų daugumos pritarimą.
  • Jei kaimynai skųsis Jūsų keliamu triukšmu, bet apie galima keliamą triukšmą nebus pranešta savivaldybei, tuomet gresia administracinė atsakomybė, kurios nuobaudos dydis gali būti nuo 50 iki 300 Eur. Jeigu tai bus pasikartojantis įvykis, gali siekti ir 600 Eur.
  • Darbo dienomis nakties laikas yra nuo 22 iki 7 valandos ryto, o švenčių ir poilsio dienomis – nuo 22 iki 9 valandos ryto. Tai ramybės metas, kuomet draudžiama triukšmauti, vykdyti remonto ar statybos darbus gyvenamoje aplinkoje.
  • Remonto metu bendro naudojimo laiptinėse turi būti palaikoma švara.
  • Statybines atliekas draudžiama mesti, ar palikti šalia buitinių atliekų konteinerių.
    Statybinių ar didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės Šiaulių apskrityje: http://www.sratc.lt/siauliu-miestas-17/