Naudinga žinoti

Karantino pasekmės: daugėja smulkių vagysčių ir apiplėšimų

Spaudoje galime pastebėti ne vieną pranešimą, kuriame Lietuvos policija įspėja, kad dėl koronaviruso pandemijos ir visoje šalyje paskelbto karantino, gali daugėti smulkių vagysčių ir plėšimų iš gyvenamųjų namų, terasų, balkonų, sodybų. Įmonės „Mano sauga“ direktorius Gediminas Jankauskas pataria, kaip šiuo sudėtingu laikotarpiu apsaugoti ne tik savo namus, bet ir jame esantį turtą.

Apsaugos įmonės „Mano Sauga“ vadovas Gediminas Jankauskas pastebi, kad šiuo laikotarpiu ypač padažnėjo smulkios vagystės: „Dėl koronaviruso susiklosčiusios situacijos – daugeliui žmonių netekus darbo ar garantuotų pajamų, atsiranda noras užsidirbti nelegaliais būdais – apiplėšimais ir vagystėmis“.

Jankauskas pabrėžia, kad pagrindiniu ilgapirščių grobiu tampa lengvai pasiekiamoje ir mažai apsaugotoje vietoje palikti daiktai.

„Balkonai, laiptinės, terasos bei parkingai – tai dažniausiai vagių akiratyje atsiduriančios vietos, kuriose rekomenduojama pasirūpinti papildoma apsauga. Gyventojai įpratę prie saugaus ir ramaus gyvenimo etapo neįvertina pasikeitusios situacijos ir nesukdami galvos palieka šiose vietose dviračius, paspirtukus, vaikų vežimėlius ir panašius daiktus“, – pasakoja G. Jankauskas ir priduria, kad neapsaugotose vietose įvykdyti apiplėšimą itin paprastą – vagys atvyksta su autobusiukais nakties metu, pasiima laimikį ir išvažiuoja.

Viena iš pagrindinių priemonių, kuri gali padėti apsisaugoti nuo nusikaltimų ir vagysčių – apsaugos kameros. „Jei jūsų namo, daugiabučio laiptinės, parkingas ar kiemo teritorija yra stebima 24 val. per parą, vaizdas kokybiškai matomas net ir tamsiu paros metu, tai ne tik gali padėti atbaidyti potencialius plėšikus, bet ir įvykus apiplėšimui, padėti atpažinti nusikaltusį asmenį“, – teigia įmonės „Mano sauga“ vadovas.

Jankauskas primena, kad svarbu pagalvoti ir apie savo nuosavą būstą. Apsisaugoti galima įsirengus apsaugos sistemą ir signalizaciją.

„Šios priemonės tik išgąsdins vagis, bet ir perspės kaimynus apie gresiantį pavojų. Apsaugos sistema reaguoja į visus pavojaus signalus ir perduoda informaciją saugos tarnyboms, kurios savo ruožtu operatyviai reaguoja į kiekvieną iškvietimą“, – sako apsaugos įmonės vadovas.