Kalba gyventojai

Kauną iškeitė į Šiaulius: „Man tai pats gražiausias miestas“

Kas geriau gali papasakoti apie miestą nei jo gyventojas? Ir dar toks, kuriam yra tekę gyventi ir gimti visai kitame mieste. Štai Laima Albrechtienė, kartu su kaimynais neseniai nusprendusi savo namo rūpesčius patikėti „Šiaulių būstui“,  gimė ir augo Kaune, tačiau jau ne vieną dešimtmetį skaičiuoja Šiauliuose. Ir vis dar laiko šį miestą vienu gražiausių Lietuvoje. Moteris turi ir įdomų hobį – drožia kaukes iš medžio, puoselėja prie namų esantį gėlių darželį, o vasarą stengiasi kasdien nueiti prie Talkšos ežero.

Ar prisijaukinote Šiaulius?

Nebepasiklystu, pripratau. Kai atvažiavau buto pirkti, man Šiauliai buvo pats gražiausias miestas iš visų, kokius esu mačiusi. Įsivaizduokit: atvažiuoju kalėdiniu laikotarpiu ieškotis buto, o kai mane atvežė – mus pasitiko tokios šviečiančios snaigės, tikra grožybė Šiaulių. Tada galvojau: „Kaune taip nėra, viskas išdraskyta, vien Soboras šviečia alėjoj, kurioj medžiai nukirsti, nėr tokios tvarkos“. Bet bus laikas, kai atgulsiu į savo žemę, grįšiu į Kauną…

Kokia mėgstamiausia vieta Šiauliuose?

Talkša. Nubėgu ten, pabendrauju su žmonėm. Ir vandenį labai mėgstu, prie Nemuno augau, plaukti noriu. Kiekvieną dieną vasarą stengiuosi paplaukioti.

Kaip Jūsų gyvenime atsirado kaukės?

Jų nepardavinėju, čia mano hobis. Labai mėgstu piešti, drožinėti. Esu pardavusi keletą paveikslų, kai dar gyvenau Kaune. O šiaip tai čia kai pamatau veidą žmogaus, kurį norisi įamžinti, tuoj pat puolu drožinėti. Ir visos mano kaukės turi pavadinimus. Apskritai, mano gyvenimas susietas su kultūra, menu. Nors labai myliu ir žemę, gėles.  Pridariau čia aplink namą darželių reikia-nereikia, ir saugau tuos darželius kaip akį kaktoj – kokia aš laiminga mat žemės šmotelį turiu.

Kokie Jūsų kaimynai?

Kaimynai mūsų namo labai geri. Per tiek metų neturėjau jokių problemų. Jeigu kreipiuosi į kaimynus, jie būtinai paklausys manęs. Nežinau ar čia amžius viską daro, o gal kad iškalbinga esu. Dabar visi labai laukiam naujovių: kada ateis valytoja, kada pakeis laiptinės durų kodines spynas, kada bus susirinkimas.

Kuo skiriasi kauniečiai ir šiauliečiai?

Šiauliečiai nekalbūs. Ir labai puoštis mėgsta. Aš čia kai atvažiavau, tai labai nepritapau, nes nebuvau tokia pošeiva. Bet palaipsniui pripratau. Tik kalbėti labai mėgstu, o čia nėra kas mane išklausytų. Čia visi skuba į darbus. Daug kas žino, kad mėgstu pasikalbėti, o jie – „Laimute, vėliau“.

Kuris miestas kultūringesnis: Kaunas ar Šiauliai?

Geras klausimas… Gal Šiauliai? Gal kad nusikalstamumas mažesnis – bent taip rodo per televizorių. Šiauliečiai labai tokie atviraširdžiai, dūšios žmonės. Ne tokie, kaip Kaune, net ten būna ir nusigręžia žmonės nuo kito bėdos. Sako, kad kauniečiai juokiasi, kai kaimynų namas dega, o čia, Šiauliuose, dar padeda kibiriukais gesinti. Geras gyvenimas Šiauliuose, nekeisčiau į nieką, jei kas pasiūlytų.

Ko palinkėtumėte šiauliečiams?

Sveikatos, grožio miesto neapleisti, kaip yra gražus – tegul ir švyti gražus. O Kaunas – mano liūdesys ir ilgesys. Kai reikės – nuvažiuosiu ten.