Šiandien rajone

Kiek Šiauliams kainuoja žiemos šventės?

Šiais metais žiemos šventes šiauliečiai pasitinka su į vaikystę ir prisiminimus nukeliančiu šūkiu – Šiauliai šviečia

Iki Didžiųjų metų švenčių lieka vis mažiau laiko ir pilnos pirkėjų parduotuvės išduoda, jog ne visiems šis metas yra itin ramus.  Įprasta, kad stipriausias Kalėdų laukimas visame mieste prasideda nuo kalėdinės eglutės ir miesto gatvių papuošimo. Bet ar žinote, kiek Šiaulių miestui šiais metais kainavo pasiruošimas šventėms?

Suma – didesnė nei pernai

Šiais metais miesto šventiniam papuošimui Šiaulių miesto savivaldybė skyrė 79 550 eurų, kuomet pernai ši suma siekė tik 55 000 eurų. Šiais metais buvo nuspręsta įsigyti naujų papuošimų, kalėdinių žaislų ir girliandų dar trims miesto eglutėms skirtingose miesto vietose, todėl miesto šventėms skirta suma buvo didesnė nei praėjusiais metais.

Po renovacijos Šiaulių Kalėdų eglei grįžus į atnaujintą Prisikėlimo aikštę ir tik praūžus eglutės įžiebimo šventei, miestiečiai garsiai pradėjo kalbėti, jog šių metų eglutė daug įspūdingesnė nei praėjusiais metais. Tiesa, šiųmetė Šiaulių eglutė atsiėjo 11 000 eurų brangiau nei 2018-aisiais metais, atitinkamai 49 000 Eur. ir 38 000 Eur.

Šventiniam Kalėdų eglės įžiebimo renginiui Šiaulių miesto savivaldybė šiais metais skyrė taip pat didesnę sumą nei 2018-aisiais – 14 000 eurų. Šioje šventėje visus mažuosius šiauliečius džiugino Senelis Kalėda, visų laikų geriausiomis dainomis linksmino „Tele Bim-Bam“ kompanija, į vaikystę nukėlusi ir vyriausiuosius šventės dalyvius, daug šviesos dovanojo „Viduramžiai LT“ ugnies šou misterija „Legenda apie Kalėdų sergėtojus“.

Šūkis – „Šiauliai šviečia“

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė žiniasklaidos atstovams jau yra minėjusi, kad šūkis „Šiauliai šviečia“ pasirinktas neatsitiktinai.

„Eglutės įžiebimo šventė – paskutinis šių metų renginys, leidžiantis dar kartą priminti, kad Šiauliai atnaujino savo ženklą, kuriame vartojamos Saulės miesto geltona ir juoda spalvos. Ir šviečiame ne veltui, o todėl, kad žinome, ko siekiame. Šauliukas turi ir rodo kryptį, o juk ir Šiauliai atsinaujina tiek išoriškai: tvarkomos gatvės, aikštės, parkai, tiek kultūriniu, sportiniu, socialiniu gyvenimu“, – tvirtino A.Lesauskienė.

Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė, pristatydama kalėdinių ir naujamečių renginių programą Šiauliuose, kvietė miestiečius dalyvauti ir „šviesti“ renginiuose.