Naudinga žinoti

Kodėl daugiabučiams namams reikalingas vadybininkas?

Daugiabučio namo vadybininką galima prilyginti bendruomenės pirmininkui, kuris padeda gyventojams gražiai, taupiai, šiltai gyventi ir ištikus nelaimei nepalieka gyventojų bėdoje
Daugiabučio namo vadybininką galima prilyginti bendruomenės pirmininkui, kuris padeda gyventojams gražiai, taupiai, šiltai gyventi ir ištikus nelaimei nepalieka gyventojų bėdoje
Ne visi gyventojai mato daugiabučius namus administruojančius vadybininkus vaikštinėjant po namą ar juolab kažką remontuojančius daugiabutyje. Dažnam gyventojui gali kilti klausimas: koks daugiabučius namus administruojančio vadybininko darbas ir kodėl jis reikalingas?

Daugiabučio namo vadybininką galima prilyginti bendruomenės pirmininkui, kuris padeda gyventojams gražiai, taupiai, šiltai gyventi ir ištikus nelaimei nepalieka gyventojų bėdoje. Vadybininkai visada reaguoja į gyventojų prašymus. Už surinktas gyventojų lėšas vykdo laiptinių remontus, langų keitimus ir kitus darbus. Vadybininko darbo tikslas – pasirūpinti, kad daugiabutis atitiktų visus reikiamus standartus.

Kai reikia, vadybininkai, kartu su inžinieriais, asmeniškai važiuoja į daugiabučius ir stebi, ar tinkamai atliekami užsakyti namo remonto darbai. Be to, neretai vadybininkai vyksta į įvairias valstybines institucijas, kur taip pat sprendžia gyventojų bendrosios nuosavybės problemas.

Vadybininkai su gyventojais bendrauja visais įmanomais būdais: įmonės biure, telefonu, per savitarnos portalą, elektroniniu paštu, taip pat lankosi gyventojų namuose bei dalyvauja susirinkimuose. Taip siekiama, kad daugiabučiuose namuose gyvenantys žmonės kuo mažiau suktų galvą dėl savo namų priežiūros. Svarbiausia, kad oficialiai namą atstovaujantis vadybininkas veikia skaidriai, jo veiklą ir gyventojų sukauptų lėšų naudojimą kontroliuoja institucijos.