Šiandien rajone

Kokie nusikaltimai Šiauliuose vyravo rudenį?

Pagaliau sulaukėme ne tik kalendorinės, bet ir snaigėmis padabintos, žiemos. Visgi, prieš prasidedant žiemos darbų maratonui „Kalba Šiauliai“ nusprendė apžvelgti rudenį Saulės mieste fiksuotus  nusikaltimus.

Pagal viešai prieinamą nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenų žemėlapį, ruo rugsėjo 1-osios iki lapkričio 30 dienos, visoje Lietuvoje iš viso buvo užfiksuota 11 793 nusikalstamų veikų, iš kurių Šiaulių miesto savivaldybėje – 368 nusikalstamos veikos, kai tuo pačiu periodu prieš metus, 2019 fiksuotas 568 nusikalstamų veikų skaičius.

Į daugiausia kartų užfiksuotų nusikalstamų veikų trejetuką Šiaulių miesto savivaldybėje patenka nesunkūs sveikatos sutrikdymai ar fizinio skausmo sukėlimai – 116, vagystės – 51 ir nusikalstamos veikos, susijusios su disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis – 24.

Tuo tarpu to paties trejetuko skaičiai prieš metus buvo gerokai didesni, žinoma, tai galėjo nulemti ir rudenį Šiauliuose, o vėliau ir visoje šalyje paskelbtas karantinas, gerokai sumažinęs žmonių skaičių viešose vietose ir paskatinęs gyventojus daugiau laiko leisti namuose.

Tuo pačiu laikotarpiu 2019-aisiais metais Šiauliuose daugiausia nusižengimų buvo fiksuota dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo ar fizinio skausmo sukėlimo – 151, vagysčių – 83 ir nusikalstamų veikų, susijusių su disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis – 72.