Kalba ekspertai

Kokius darbus reiktų atlikti daugiabutyje pasibaigus šildymo sezonui?

Sparčiai bėgant pavasario dienoms vis dažniau susimąstome ir apie šildymo sezono pabaigą. Bet ar žinojote, kad tik pasibaigus šildymo sezonui ateina metas atlikti keletą svarbių darbų, kurie palengvins buitį kitą rudenį ir žiemą. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį ir nuo ko pradėti, klausiame „Mano BŪSTO“ atstovo Juliaus Žilinsko.

Pasibaigus šildymo sezonui dažnas gyventojas nei nepagalvoja apie artėjantį rudenį ir pamiršta tam tikrus trikdžius, su kuriais susidūrė šiais metais. Besidžiaugdami sumažėjusiomis komunalinių mokesčių kainomis žmonės atideda profilaktinius darbus. Neatlikus jų iš anksto yra tikimybė, kad atėjus naujam šildymo sezonui bus vėl susiduriama su tomis pačiomis ar net didesnėmis problemomis.

„Mano BŪSTO“ atstovas J. Žilinskas tvirtina, jog siekdami darbus atlikti laiku ir užtikrinti, jog gyventojai nesusidurtų su sunkumais, beveik iš karto, kai tik pasibaigia šildymo sezonas, įmonės specialistai jau pradeda ruoštis artėjančiam.

„Visuose mūsų prižiūrimuose daugiabučiuose atliekame šildymo sistemos ir karšto vandens šilumokaičių plovimo darbus, vykdome šilumos punktų bei šildymo sistemų hidraulinius bandymus. Taip pat keičiame ir izoliuojame vamzdynus, atliekame kitus būtinus remonto darbus tam, kad gyventojų butuose šildymo prietaisai veiktų sklandžiai”, – teigia „Mano BŪSTO“ ekspertas J. Žilinskas.

Kalbant apie šildymo sistemas ir radiatorius, daugiabučių gyventojai gali patys inicijuoti namo ir šildymo sistemos naujinimo darbus, o pastatus prižiūrinti įmonė tikrai tuo pasirūpins. Kaip teigia įmonės „Mano BŪSTAS“ atstovas J. Žilinskas, svarbiausi uždaviniai yra šie:

  • diegti šilumą taupančius sprendimus;
  • tvarkyti ir teisingai prižiūrėti pastatuose esančius šilumos punktus, juos automatizuoti;
  • atlikti būtinuosius remonto darbus taip užtikrinant sklandų jų veikimą šildymo sezono metu.

Pasibaigus šildymo sezonui svarbu atkreipti dėmesį ir į kas dieną naudojamas vandentiekio, nuotekų ir šildymo sistemas. „Mano BŪSTO“ ekspertas J. Žilinskas pataria būtent dabar pasirūpinti šiais darbais:

  • šildymo prietaisų pakeitimu – šiuos prietaisus galite būtent dabar pasikeisti, nes šildymo sezono metu to daryti nerekomenduojame;
  • vamzdynų atnaujinimu vonios ir WC zonoje;
  • vamzdynų atnaujinimu virtuvės zonoje;
  • vandentiekio sistemų prietaisų (pvz., vandens skaitiklių) bei technikos (pvz., skalbimo mašinų) tinkamu prijungimu bei veikimu.

Artėjant naujam šildymo sezonui taip pat svarbu įvertinti langų ir durų, kurie yra bendro naudojimo patalpose, sandarinimo būklę. Pats metas planuotis ir stogo šiltinimo bei remonto, fasado ar laiptinės dažymo bei kitus svarbius darbus.

„Mano BŪSTO“ ekspertas J. Žilinskas taip pat siūlo būdą, kuris padės taupyti šilumos energiją ir sumažinti šildymo sąskaitas, tai – šilumos punkto automatizavimas. Norint pasiekti efektyviausią rezultatą, punkto modernizaciją reikėtų derinti kartu su šildymo sistemos balansavimu.

Automatizavimas padeda taupyti šilumą, nes į namą paduodama tik tiek šilumos, kiek reikia. Viskas priklauso nuo to, kokia yra oro temperatūra lauke. Pritaikius tokį metodą, patalpos niekada neperšildomos.

Minėtas sprendimas padeda sutaupyti apie 10% šilumos energijos, tad apie jį galvojantiems vertėtų suskubti. Tokie darbai užtrunka, o juos atlikti būtina iki žiemos sezono pradžios.

 

Kreipkitės į „Mano BŪSTAS“ atsisiuntę programėlę:

„Google Play“ arba  „App Store“

Arba skambinkite į klientų aptarnavimo centrą telefonu:

8 700 55966