Renginiai

Kokius šventinius renginius Šiauliuose verta aplankyti?

Alvydo Januševičiaus nuotr.

Artėjančios didžiosios metų šventės kiekvieną kartą į Šiaulius įneša malonios sumaišties. Miestas tampa kaip niekad gyvas, pilnas žmonių ir įvairių renginių. „Kalba Šiauliai“ nusprendė išrinkti 5 gruodžio renginius Šiauliuose ir aplink juos, kurių praleisti būtų nevalia.

Šviesos festivalis: „Didieji Kinijos žibintai“

Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį (iki sausio 5 d.)

Pakruojo dvaras

Šią žiemą į Lietuvą sugrįžta amžių tradicijomis alsuojantis šviesos festivalis „Didieji Kinijos žibintai“!
Pakruojo dvare, ne taip ir toli nuo Šiaulių jūsų lauks milžiniškų šviesos skulptūrų parkas, teatralizuoti šou ir dar daugiau šventinių pramogų mažiesiems.

Didžiausiame Lietuvos dvare kūrėjai iš Kinijos įrengs daugiau nei naujų, dar niekur neregėtų 30 teminių šviesos instaliacijų. Šįkart iš daugybės šilko žibintų sukurtos skulptūros sieks net 8 metrus aukščio. Pakruojo dvaro teritorijoje nušvis judantis Afrikos gyvūnijos pasaulis, poliarinių meškų ledynas, gervių sala, persikų medžiuose žaidžiančios beždžionės, Spragtuko istoriją menanti Kalėdų eglė. Pagrindinėje aikštėje šviesos galią primins legendomis apipintas monstras Nian, ateinantiems žiurkės metams sėkmę pranašaus milžiniška Rojaus šventykla bei egzotiškieji kinų zodiako ženklai. Iš porceliano bus pagaminta įspūdinga 3 metrų aukščio drakono ir fenikso dievybių skulptūra.

Viso šventinio laikotarpio savaitgaliais ir Kalėdų dienomis vyksiančiame festivalyje „Didieji Kinijos žibintai“ Lietuvos ir Kinijos aktoriai rengs teatralizuotus šou ir šokdins sėkmę nešantį drakoną. Į Pakruojo dvarą specialiai iš Kinijos atvyks ir įvairūs amatininkai, pakviesiantys iš arti pamatyti egzotiškus dirbinius ir jų kūrimo procesą. Renginio lankytojų lauks šventinė mugė, Rytų virtuvės skoniai ir dvariškos pramogos.

Šviesos festivalyje šiemet taip pat veiks kūrybinės – edukacinės vaikų užimtumo erdvės. Mažieji pramogautojai galės patys piešti kiniškus žibintus, žingsniuoti spalvą keičiančiomis lėkštėmis ar susitikti su Kalėdų seneliu spindinčiame jo namelyje.

https://www.facebook.com/events/479512892901789/

Renginys „Prakartėlės stebuklas“

Gruodžio 14 d.

Prisikėlimo aikštė, Šiauliai

Gruodžio 14 d. 16 val. Prisikėlimo aikštėje vyks renginys „Prakartėlės stebuklas“, kuriame bus pašventinta prakartėlė.
Renginio metu šventinę atmosferą kurs Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinis choras „Atžalynas“ ir vokalo studija „Rokoko“ , Mikituko meninio ugdymo studija, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos vokalinis ansamblis „Benedicat“ ir jaunimo sakralinės muzikos ansamblis „Credo“.

https://www.facebook.com/events/552379242004774/

IV -asis Kalėdinis Bėgimas su Green Team

Gruodžio 20 d. 18 val.

Šiaulių centrinė eglutė – Salduvės piliakalnis

GreenTeam kviečia gruodžio 20 d. 18 val. prieš didžiąsias metų šventes susitikti ir ramiai pasišnekučiuojant prasibėgti nuo Šiaulių centrinės eglutės iki Salduvės piliakalnio ir atgal. Tai nebus varžybos, tačiau tai skatins šiauliečių bendrystę.

https://www.facebook.com/events/932949103749394/

„Padovanok suknelę“ 2019

Gruodžio 13 diena

„Polifonija“, Aušros al. 15

Antrus metus Šiauliuose, vyksta socialinė iniciatyva „Padovanok Suknelę“, o jau
penktus metus Lietuvoje „Padovanok“ inicijuoja Eskedar Maštavičienė. Iniciatyvos tikslas – padėti šiandien sudėtingoje situacijoje esančioms moterims pasipuošti didžiosioms metų šventėms ir kurti bendrystę.

Čia dovanodamos sukneles, moterys kartu dovanoja palaikymą ir įkvepia pasitikėjimo toms, kurios šiandien susiduria su sunkumais.

Šiauliuose finalinis renginys vyks gruodžio 13 dieną, kuriame moterims bus padovanotos suknelės, prie jų derantys bateliai, papuošalai, moteriška bendrystė, šventinė programa ir nuotaika.
Nuo 14:00 val. vizažistės ir grožio meistrės gražins, stilistės patars dalyvėms.
Nuo 17:30 val. atlikėjai kurs šventišką vakaro atmosferą ir apdovanotosioms, ir dovanojusioms.

https://www.facebook.com/events/2708899535834373/

„SUŽIBĖK BOTANIKOS SODE!“

Gruodžio 14 diena

Šiaulių universiteto Botanikos sodas

Blogas oras – ne priežastis nebūti gamtoje. Pasivaikščiokite po Botanikos sodą sutemus ir pamatykite, kaip jis pasipuošė ir nušvito šios šventėms.
Renginio dieną visus nudžiugins apšviesti augalai, gyvos ugnies žavesys ir Kalėdinė eglutė. Čia galėsite pasivaišinti kvapnia žolelių arbata, Edukaciniame namelyje apžiūrėti Advento rankdarbius: vainikus, eglutes, žibintus ir kt.
Visi laukiami su šviesos šaltiniu – žibintu, žvakide ar girlianda. Apšvietimas sode turėtų būti minimalus, kad neužgožtų aplinkos ir sodas liktų paslaptingas.

Jei į renginį atsinešite zefyrų, juos galėsite išsikepti ant degančių laužų liepsnos.
Mažieji dirbtuvėlėse galės dekoruoti kankorėžį ir parsinešę namo kabinti jį ant šventinės eglutės.

https://www.facebook.com/events/508922366375558/