Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Marius iš Švedės g.: „Gera kaiminystė, tikrai „veža“

Marius džiaugiasi kartu su kaimynais pastatyta pavesine, šalia kurios visi buriasi net be ypatingų progų
Marius džiaugiasi kartu su kaimynais pastatyta pavesine, šalia kurios visi buriasi net be ypatingų progų

Ginkūnuose, Švedės gatvėje esanti kaimynystė tikrai turėtų būti žinoma visiems aplinkiniams – juk čia savomis rankomis suręsta pavėsinė, šašlykinė ir nuolat girdimas skambus kaimynų juokas. Kaimynus subūręs Marius nenusėdi vienoje vietoje, mėgsta aktyviai leisti laisvalaikį ir yra puikus pavyzdys, kad tereikia didelio noro.

Papasakokite, kaip rūpinatės savo namu. Kodėl Jums tai rūpi?

Kai prieš beveik aštuonerius metus susituokėme su žmona ir kartu apsigyvenome šiame name, jis buvo apverktinos būklės: langai ir stogas kiauri, pro senas duris žiemą pustydavo į laiptinę sniegą, o seni, taip niekada ir nekeisti, bendrieji vamzdynai vis  įvairiais būdais primindavo apie savo buvimą. Kai pradėjome lauktis pirmosios dukros, nutariau pats įkurti namo bendriją, nes namas šaukte šaukėsi remonto. Kantrybės prireikė tikrai nemažai, nes teko pereiti daugybę instancijų, kol bendrija galų gale buvo įsteigta. Buvau išrinktas pirmininku – didžiulė atsakomybė, nes norėjosi 100 proc pateisinti žmonių lūkesčius.  Po kurio laiko organizavom talką, kurios kieme ir namo rūsiuose verkiant reikėjo. Lig tol kiemą tvarkė tik keletas pavienių žmonių. Po talkos įvyko ir pirmasis kaimynų susibūrimas, kuomet kepėme šašlykus ir smagiai bendravom. Nuo tada, ko gero, ir pradėjo po truputį rutuliuotis tikrasis kaimyniškasis bendravimas. Šiuo metu namas jau kardinaliai pakeitęs savo veidą: langai, durys, bei vamzdynai pakeisti, stogas suremontuotas, laiptinės apšviestos, turime didelę vaikų žaidimo aikštelę, pavėsinę, bei visada tvarkingą ir prižiūrėtą aplinką kieme ir už namo. Ir visi kaimynai į tai įneša savo dalelę širdies!

Kodėl man taip rūpi namo gerovė? Smagu, kuomet yra kur išeiti pabūti, pabendrauti, smagu, kai viskas tvarkinga ir švaru, smagu, kai atsiranda daugiau komforto gyvenime, nes juk patys čia gyvename ir auginame vaikučius, kurių dabar kieme jau visas būrys!

Kaip sutariate su kaimynais? Ar bendraujate tik namo reikalais, o galbūt su kai kuriais susitinkate ir praleisti laisvalaikio?

Iki bendrijos įkūrimo, kaimynai sveikindavosi vienas su kitu, tačiau tuo kaiminystė dažniausiai ir baigdavosi. Tačiau po pirmosios talkos atsiradęs bendruomeniškesnis bendravimas dar labiau sutvirtėjo, kuomet  namo gyventojai bendru nutarimu nusprendė turėti  savo kieme pavėsinę, kurią dėl kaimyniškumo tvirtybės, dėl smagumo, dėl galimybės daugiau susibendrauti bei dėl taupumo,  su kaimynų vyriškaja kompanija pasistatėme patys savomis rankomis. Taip pat patys sukalėme ir vaikams smėlio dėžę. Vėliau šalia pavėsinės atsirado ir mūsų gamybos šašlykinė, tad dabar savatgaliais, ir ne tik, visi kaimynai buriasi, bendrauja namo kieme. Tai tapo tikra kaimynų poilsio oaze: atsipūsti ir pabendrauti po darbų.

Ar Jums svarbi gera kaimynystė, kuo ji pasižymi?

Gera kaiminystė yra be galo svarbi! Turėti kaimynus, į kuriuos bet kada gali kreiptis pagalbos, su kuriais bet kada gali susibėgti ir pabendrauti yra tikras gyvenimo bendruomenėje malonumas! Retai kur berasi  tokių kaimyniškų santykių, kai bet kada gali paskambinti ar nueiti ir paprašyti padėti, kad ir panešti lovą, arba pasiskolinti elementarių miltų, jei staiga pritrūkai, o reikia dabar ir čia! Arba kada kaimynai rudeniop atneša savo daržo gėrybių, o šaltą žiemą numegztų kojinių, kad vaikų mažos kojytės nesušaltų – tokiais atvejais tikrai suvoki, kad gera kaiminystė, tikrai „veža“.

Apibūdinkite gerą kaimyną – kokiomis savybėmis jis pasižymi?

Geras kaimynas yra  tas, kuris nesidžiaugia, kai kitą ištinka nelaimė, o stengiasi kaip galėdamas padėti. Geras kaimynas dalinasi tuo ką turi, su tais, kuriems  to reikia. Geras kaimynas taip pat pasižymi ir tolerancija kitiems namo gyventojams bei jų gyvenimams. Galiausiai, geras kaimynas visada nusišypso, pasisveikina ir paspaudžia ranką, nes juk draugiškumo pojūtis niekada neatstums žmogaus nuo žmogaus, o skatins bendrystę! Būtent tokia mūsų namo bendruomenė bei kaiminystė ir yra!

Ko palinkėtumėte žmonėms, nebendraujantiems su savo kaimynais ar tiesiog nežinantiems nuo ko pradėti?

Palinkėčiau nedelsti! Gyvename tik kartą, tad gyvenkime kaip galima smagiau ir įdomiau. O ar gera gyventi, kuomet vietoj smagaus, kad ir trumpo pasiplepėjimo su kaimynu, Jūs nenoriai pro dantis iškošiat „laba diena“?  Gyvenime ir taip daug streso, o namai ten kur gera, kur gali atsipūsti ir pajuokauti su sutiktu kaimynu. Naudokimės ta proga, kad gyvename bendruomenėj, neužsidarykime tik tarp savo namų sienų, praplėskime bendravimo ribas, nes po vieną mes niekas, o kartu – jėga! Yra geri dainos žodžiai: „Jei tau 39 ir nesikalba kaimynė, tai nupirk jai gėlių, ištark jai I LOVE YOU…“ Pradžia visada gali pasirodyt sunki, tačiau visada geriau bandyti, nei tik galvoti, kad galbūt reikėtų! Viskas turi pradžią, svarbu nedvejoti ir pirmyn!

Ačiū už pokalbį!