Naudinga žinoti Paslaugos

Meistrai pabandė dirbti kitaip ir jiems patiko

Prieš tris mėnesius Lietuvoje startavusi dalijimosi ekonomika grįsta darbų pasiūlymų platforma meistrams „PortalPRO“ sulaukė didžiulio susidomėjimo. Išbandžiusieji platformos privalumus teigia, jog toks darbų atlikimo modelis pateisino ir net viršijo jų lūkesčius.

„Mūsų siekis – pasiūlyti visų profesijų meistrams gausybę garantuotų užsakymų, galimybę dirbti ir užsidirbti bei leisti šios profesijos atstovams ištrūkti iš šešėlio“, – teigia „PortalPRO“ generalinis direktorius D. Šimaitis

Nors „PortalPRO“ gyvuoja dar tik 3 mėnesius, jos privalumus išbandę meistrai sako, kad sistema yra tobula galimybė planuotis savo darbuos, dirbti ir, svarbiausia, padoriai užsidirbti.

„Prieš kelias dienas gavau pirmąją algą, kuri atrodo labai įspūdingai. Tai yra tikrai didesni pinigai nei uždirbdavau prieš tai, net nėra ką lyginti. Dabar gavau 2000 eurų, bet iš jų dar turėsiu sumokėti portalo mokestį ir, kadangi esu senjoras, man liks sumokėti tik pajamų mokestį. Taigi senjorams taip dirbti yra tikras rojus. Ir lyginant su atliktų darbų kiekiu, tai yra tikrai labai geras atlygis“, – sako vienas pirmųjų prie sistemos prisijungęs klaipėdietis, santechnikas-šilumininkas Juozas Žilinskas.

Vyrui antrino ir kaunietis elektrikas Dalius Rasimas, kuris teigė, jog „PortalPRO“ yra patogi ir inovatyvi galimybė gauti užsakymus.

„Kaip nusprendžiau prisijungti prie „PortalPRO“? Gavau į paštą laišką, pasidomėjau ir pagalvojau: kodėl gi ne? Pabandom!“ Elektros srityje, konkrečiai daugiabučiuose, dirbu jau 20 metų, o „PortalPRO“ tapo puikus būdas užsidirbti papildomų pinigų ir labai lengvai, pačiam nesistengiant, patogiose man vietose, gauti darbų užsakymų. Dirbant šioje platformoje jau esu atlikęs apie 30 darbų. Atsikeli ryte, susiplanuoji laisvą laiką ir atlieki. Per šią platformą tikrai dirbsiu ir toliau“, – pasakojo D.Rasimas.

Tuo metu individualią įmonę turintis vilnietis Kazimieras Sodovnikas teigė, jog prisijungęs prie „PortalPRO“ užsakymų skaičių užsiaugino dvigubai. Jis sako, jog nėra didelis skaitmeninio pasaulio žinovas, tačiau dirbti per programėlę jam visai nesunku ir net patinka.

„Kadangi nuosavą įmonę turiu 15 metų, klientų stoka nesiskundžiu. Tačiau buvau nustebintas, kad prisijungęs prie platformos užsakymų gaunu du kartus daugiau. Taigi jaučiuosi kaip ponas – pats renkuosi, kuriuos darbus daryti, o kurių ne“, – kalbėjo K.Sodovnikas.

„PortalPRO“ generalinis direktorius Dalius Šimaitis sako, kad kiekvienas prie sistemos prisiregistravęs meistras prieš tai turi išklausyti mokymus, gauti sertifikatą ir tada gali pradėti dirbti. Jo teigimu, kiekvienas galės nusistatyti norimą darbo grafiką, rinktis tuos darbus, kurie labiausiai atitinka jo kvalifikaciją, dirbti kiek nori ir kada nori.

„Svarbiausia, kad žmogus turėtų individualios veiklos pažymėjimą, o mes užtikrinsime, kad užsakymų niekada nepritrūktų, nes turime daugiausia klientų Lietuvoje. Taigi, visas darbų srautas keliaus tiesiai į platformą – meistrams beliks tik pasirinkti. Be to, jie patys bus sau vadovai, o atliktus darbus vertins tik klientai“, – teigia D.Šimaitis.

Pašnekovo teigimu, dar vienas svarbus akcentas – platformos skaidrumas. Kadangi per platformą galės dirbti tik sertifikuoti ir individualios veiklos pažymėjimus turintys meistrai, nebeliks vietos šešėliui, kuris vis dar gajus šiame segmente.

„Dalis šiuo metu individualią veiklą vykdančių žmonių jau moka mokesčius valstybei, tačiau ne paslaptis, jog nemažai meistrų vis dar tūno šešėlyje ir dirba nelegaliai. Mūsų siekis – pasiūlyti gausybę garantuotų užsakymų, galimybę dirbti ir padoriai užsidirbti ir tokiu būdu leisti šios profesijos atstovams ištrūkti iš šešėlio. Tikime, kad toks modelis ne tik skaidrins rinką, bet įneš daugiau konkurencingumo, dėl ko laimės tiek klientai, tiek dirbantieji”, – pabrėžė D.Šimaitis.

Elektrikas D.Rasimas sako, kad „PortalPRO“ yra patogi ir inovatyvi galimybė meistrams gauti užsakymus ir garantuotą uždarbį