Naudinga žinoti Paslaugos

Meistrams – nauja darbų užsakymo platforma

Lietuvoje startavo dalijimosi ekonomika grįsta darbų atlikimo platforma „PortalPRO“, prie kurios kviečiami prisijungti Lietuvos meistrai, norintys darbuotis daugiabučiuose namuose. Šios platformos privalumas – nenutrūkstamas užsakymų srautas, tad meistrai visada turės iš ko rinktis.

„PortalPRO“ skirta visiems Lietuvos meistrams, kurie norės dirbti panašiu principu, kaip dirba šiuolaikinės pasaulinio lygio kompanijos, tokios kaip UBER ar BOLT. Tie, kurie norės prisijungti prie naujosios sistemos, privalės išklausyti kursus, gauti sertifikatą ir galės pradėti darbuotis.

„Nutarėme sukti pasaulyje vis labiau populiarėjančiu dalijimosi ekonomika keliu ir sukurti platformą, kuria galės naudotis visi namų ūkio darbus išmanantys meistrai. Pagal tokį modelį sėkmingai dirbama tiek Jungtinėse Amerikos Valstijose, tiek ir Europoje, todėl tikiu, kad jis prigis ir mūsų šalyje”, – sako „PortalPRO“ generalinis direktorius Dalius Šimaitis.

Mobiliojoje programėlėje realiu laiku bus skelbiami visi darbai, kuriuos reikia atlikti daugiabučiuose namuose. Kadangi darbų, kuriuos reikia atlikti daugiabučiuose namuose, srautas yra milžiniškas, platforma garantuos, kad užsakymų niekada nepritrūktų. Taigi visas srautas keliaus tiesiai į sistemą, o užsiregistravusiesiems telefone arba kitame išmaniajame įrenginyje beliks tik pasirinkti, kur ir kokius darbus atlikti.

„Kiekvienas prie sistemos prisiregistravęs meistras prieš tai turės išklausyti mokymus, gauti mūsų patvirtintą sertifikatą ir tada pradėti dirbti. Kiekvienas galės nusistatyti norimą darbo grafiką, rinktis tuos darbus, kurie labiausiai atitinka jo kvalifikaciją, dirbti kiek nori ir kada nori. Svarbiausia, kad žmogus turėtų individualios veiklos pažymėjimą, o mes užtikrinsime, kad užsakymų niekada nepritrūktų, nes turime daugiausia klientų Lietuvoje. Taigi, visas darbų srautas keliaus tiesiai į platformą – meistrams beliks tik pasirinkti. Be to, jie patys bus sau vadovai, o atliktus darbus vertins tik klientai“, – teigia D. Šimaitis.

Kuriamoje platformoje numatyta nemažai naudų būsimiems vartotojams. Viena tokių – meistrams nereikės rūpintis, kur palankiomis sąlygomis gauti medžiagų. Važiuodami pas klientus atlikti darbų medžiagas jie galės atsiimti iš specialių tiekėjų, o už jas atsiskaitysite tik po to, kai sistema sumokės už atliktus darbus. Tokiu būdu, ieškant medžiagų, meistrams nereikės blaškytis po skirtingas vietas.

Šimaičio teigimu, dar vienas svarbus akcentas – platformos skaidrumas. Kadangi per platformą galės dirbti tik sertifikuoti ir individualios veiklos pažymėjimus turintys meistrai, nebeliks vietos šešėliui, kuris vis dar gajus šiame segmente.

„Dalis šiuo metu individualią veiklą vykdančių žmonių jau moka mokesčius valstybei, tačiau ne paslaptis, jog nemažai meistrų vis dar tūno šešėlyje ir dirba nelegaliai. Mūsų siekis – pasiūlyti gausybę garantuotų užsakymų, galimybę dirbti ir padoriai užsidirbti ir tokiu būdu leisti šios profesijos atstovams ištrūkti iš šešėlio. Tikime, kad toks modelis ne tik skaidrins rinką, bet įneš daugiau konkurencingumo, dėl ko laimės tiek klientai, tiek dirbantieji”, – pabrėžė D. Šimaitis.

Pašnekovo teigimu, prie platformos prisijungę meistrai ateityje bus reitinguojami. Tai reiškia, kad po kiekvieno atlikto darbo klientai galės įvertinti, ar užsakymas atliktas laiku ir kokybiškai. Aukštą reitingą įgiję meistrai turės pirmenybę rinktis sistemoje esančius darbus.

Daugiau apie naująją platformą – www.portalpro.lt