Kalba ekspertai Šiandien rajone

Neįtikėtina: stogų būklę stebi ne žmonės, o dronai

Šiauliuose per praėjusius metus „Mano BŪSTAS“ darbuotojai apžiūras dronais vykdė bent 200 kartų

Daugiabučio namo stogo ir fasado apžiūra Šiauliuose yra gana dažna paslauga. Iki šiol šiuos pavojingus darbus galėjo atlikti tik sertifikuoti, su papildoma įranga dirbantys, aukštalipiai. Tačiau jau keletą metų „Mano BŪSTAS“ savo klientams siūlo ženkliai saugesnę, greitesnę bei kokybiškesnę  alternatyvą – stogų apžiūrą vykdo pasitelkdami bepilotes skraidykles – dronus.

Daugiausia apžiūrų – centrinėje miesto dalyje

Kaip pasakoja „Mano BŪSTAS“ Inžinerinių produktų departamento direktorė Agnė Rakauskienė, Šiauliuose dronai apžiūrėti namų stogus ir fasadus yra naudojami gana dažnai.

Dalį centrinėse miesto gatvėse pastatų namų sudaro seni šlaitiniai stogai, kuriuos iki bepiločių skraidyklių apžiūrėti buvo itin sunku ir pavojinga.

„Seni šlaitiniai stogai dažniausiai yra miestų senamiesčio, centro, ženklas. Jų apžiūrai inžinieriai turi pasitelkti dar ir papildomą įrangą – autobokštelius. Beveik visada tokių namų apžiūrai autobokšteliai yra būtini,  nes pradžioje stogo ir fasado būklė atrodžiusi patenkinama, apžiūrėjus tampa bloga ar net kritinė. Neatlikus detalios ir išsamios stogo apžiūros ir laiku nepastebėjus atsiradusių defektų – galimi didesni ir brangiau kainuojantys pastato pažeidimai“, – pasakoja A. Rakauskienė.

„Mano BŪSTAS“ dronais visoje Lietuvoje per metus apžiūri bent 1000 namų stogų ir fasadų. Šiauliuose šis skaičius siekia kone 200 kartų per metus.

„Mano BŪSTAS“ Inžinerinių produktų departamento direktorė Agnė Rakauskienė pastebi, jog savo akimis išvydę stogo ar fasado defektus, gyventojai labiau linkę pasitikėti ir pritarti būtinam namo remontui

Namo defektus mato ir gyventojai

Naujas būdas, dronais apžiūrint namus, gyventojams ne tik leidžia sutaupyti apžiūrai skirtus pinigus, bet ir patiems pamatyti bei įvertinti savo daugiabučio namo būklę.

A.Rakauskienės teigimu, iki šiol gyventojai su namo būkle būdavo supažindinami iš specialistų gaunant defektinius aktus, kuriuose pateikiamos esamų defektų foto fiksacijos.

Dabar butų savininkai turi galimybę pastato, kuriame gyvena, būklę įvertinti patys. Jiems yra pristatoma dronų užfiksuota vaizdo medžiaga. Specialistai pastebi, jog savo akimis išvydę stogo ar fasado defektus, gyventojai labiau linkę pasitikėti ir pritarti reikalingam namo remontui.

„Pagrindinis mūsų tikslas, dėl kurio ir pasiryžome investuoti į dideles sumas kainuojančias bepilotes skraidykles – inovatyviai, greitai ir moderniomis priemonėmis gyventojams parodyti, jog daugiabutis dėvisi ir jam yra reikalinga pagalba“, – pasakoja „Mano BŪSTAS“ atstovė.

Po namo apžiūros dronu įmonė suteikia galimybę gyventojams savo gyvenamąjį pastatą ir jo defektus apžiūrėti ne tik foto fiksacijose, bet kartu peržiūrėti ir vaizdinę medžiagą. Esant poreikiui yra galimybė sumodeliuoti 3D vaizdinius, bet ir atlikti žemės sklypų matavimus, kuriuose yra įvertinamos žemės altitudės.