Rajono problema

Netvarkingas kaimynas? Policija bejėgė

Taip atrodo Šiaulių gyventojo butas
Taip atrodo Šiaulių gyventojo butas

Bielskio g. gyventojai skundžiasi netvarkingu kaimynu, kuris gyvena socialiniame būste. Namo sienos apipelijusios, aprūkusios, tapetai nuplėšyti, visur išmėtyti daiktai, langai užklijuoti plėvele. Įėjus į vidų galima pagalvoti, kad name vyko gaisras.

Šiaulių miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus atstovai, kartu su namo administratoriaus atstove „Šiaulių būsto“ asistentė Lina Butuzovienė, ketvirtadienį aplankė šį gyventoją. Jie jau nepirmą kartą vyrui bandė įrodyti, kad negalima gyventi tokiomis sąlygomis, tačiau jis teigė, kad nuolat tvarkosi ir butui viskas yra gerai.

Kaip bebūtų gaila, Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai nuomininkui skyrė tik 2 eurų baudą už netinkamai prižiūrimą socialinį būstą.

Paradoksalu, tačiau įstatymai gina namų nenorinčių tvarkytis žmonių teises – be jų sutikimo patekti į butą negalima. Bejėgė ir policija – norint veikti reikalingas teismo sprendimas. Savivaldybė gali skirti tik baudas, o jeigu jos laiku sumokamos, nėra prie ko prikibti. Tad žmonėms, turintiems tokių kaimynų, belieka apsišarvuoti kantrybe – rašyti raštus ir tikėtis, kad į jų prašymus ir teises galiausiai bus atsižvelgta.