Kalba ekspertai Šiandien rajone

Neužmigo ant renovacijos laurų

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir įmonės „Mano Būstas“ Šiaulių regiono vadovė Roma Janušonienė džiaugiasi galimu verslo ir valdžios bendradarbiavimu

Sėkmingai prasidėjęs kvartalinės renovacijos projektas, kurį inicijavo „Šiaulių būstas“ netikėtai sustojo – gavus gyventojų pritarimą, kvietimus 6 daugiabučiams renovuoti, liko nepasirašytos sutartys su Būsto energijos taupymo agentūra (BETA). O be jų – nė iš vietos. Tačiau įmonės atstovai ant laurų neužmigo ir nelaukė, kol kas nors paaiškės – patys ėmėsi iniciatyvos ir kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybę.

 Sėkmingai prasidėjęs bendradarbiavimas

„Šiaulių būstas“ kaip atsakingas administratorius labai norėjo prisidėti prie kvartalinės renovacijos. Tad dar 2017-ųjų vasara kartu su savivaldybės atstovais pakvietėme gyventojus iš Draugystės prospekto, Dubijos, Povilo Višinskio, Vytauto gatvėse esančių daugiabučių ir papasakojome, kas yra renovacija, kas jai trukdo, ką mes kartu galime padaryti. Savivaldybė kartu su „Šiaulių energija“ paruošė gerą prezentaciją, paremtą faktais ir skaičiais: kiek galima sutaupyti, kokia nauda. Po šios prezentacijos buvo organizuojami susirinkimai kiekvieno daugiabučio gyventojams – renovacijai pritarė 8 daugiabučiai namai.“, – pasakojo įmonės „Mano Būstas“ Šiaulių regiono vadovė Roma Janušonienė.

Pasak jos, be miesto valdžios pagalbos procesas būtų nebūtų toks sėkmingas ar bent ne toks greitas, kadangi žmonės ne visuomet linkę tikėti įmonės pateikiamais skaičiais. „Labai svarbu, kad dar iš trečios pusės kas nors pasakytų, jog tie skaičiai nemeluoja. O kai Savivaldybė kartu su „Šiaulių energija“ pateikė mums skaičius faktais, kad taip yra – net sąskaitų kopijas, tuomet gyventojai labiau tiki ir pasitiki.“, – teigė R. Janušonienė.

Neparengtos sutartys

Įmonės „Mano Būstas“ atstovė R. Janušonienė pasakojo, kad gavus gyventojų pritarimą ir viską suderinus, liko tik pasirašyti sutartis su Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), o po to jau galima galvoti apie projektą ir realius darbus. Tačiau laikas ėjo, pavasaris persirito į antrąją pusę, o sutartys dar nebuvo parengtos.

„Kreipėmės į Savivaldybės administraciją, merą – parašėme laišką su savo nuogąstavimais. Juk laikas bėga, pastolių dar nėra, o ir žmonės klausė: „Kada?“. Tai atsitiktinumas ar ne, tačiau prieš porą savaičių jau visos sutartys yra pasirašytos, pateikti visi dokumentai bankui. Jau po savaitės, manau, galėsime pradėti pirkimus projektavimo darbams. O kai turi projektavimo darbus – tai tada labai aiškiai numatyta: per kiek laiko projektas, kiek laiko vyks statybos. Mes modeliuojam, kad lygiai po metų tuo pačiu metu daugiabučiai jau bus renovuoti“, – sakė vadovė.

Savivaldybės ir verslo bendradarbiavimas

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas džiaugiasi verslo ir savivaldybės bendradarbiavimu, be kurio esą nebūtų galima pasiekti gerų rezultatų: „Visa ta informacija: akcentuota, tiksli ir aiški, buvo gauta „Šiaulių būsto“. Ačiū už bendradarbiavimą, nes neturint informacijos neįmanoma pasiekti tam tikrų rezultatų. Bendradarbiavimas vyksta gerus metus: loginis, pagrįstas ir iš šio bendradarbiavimo mes turime labai aiškius rezultatus.“

Pasak mero, kvartalinė renovacija – vienas iš būdų prisidėti prie gražesnio miesto, geresnio gyventojų gerbūvio. Be to, tikimasi, kad sutvarkius vieną kvartalą, gražiau ir geriau gyventi norės ir kiti: „Juk svarbu ne, kad apskritai renovacija, o kokia – visi namai yra viename kvartale, tad jį sytvarkius matysime vieną tvarkingai sutvarkytą kvartalą – gal tuomet ir kiti norės to paties. Tikslas yra padaryti gražiai, tvarkingai. Beje, tie namai yra seni – statyti 1963-1964-aisiais, tad akivaizdu, kad juos verta tvarkyti. Iš šio pavyzdžio „užsikrėtę“ kiti kvartalai, o jiems jau bus lengviau, nes jau kažkur bus padaryta. Labai džiaugiuosi vykstančiu procesu.“

R. Janušonienė skatino atkreipti dėmesį, kad ne tik patys namai bus renovuoti, gerės visa kvartalo infrastruktūra: atsiras takeliai, skverai, suoliukai.