Šiandien rajone

Nukritę lapai: vienus džiugina, kitiems kelia susirūpinimą

Po kojomis čežantys rudeniniai lapai Šiauliuose vienus džiugina, o kitus verčia gūžčioti pečiais, jog lapai dar nesurinkti. Tvarkantiems teritorijas – pats darbymetis: lapus veš dar iki pat gruodžio vidurio.

Kaip pasakoja „Būsto aplinka“ Šiaulių regiono vadovas Neilas Čijunskas, Šiaulių miestas rudens laikotarpiu tampa labai gražus. Parkai, miesto takai, gatvės bei gyvenamųjų rajonų kiemai yra nudažyti įvairiausiomis ir gražiausiomis spalvomis. Visgi, daugiabučių namų aplinką prižiūrinčios įmonės atstovas teigia, nors lapai miestui ir suteikia naujų spalvų, šios įmonės darbuotojai skuba juos tvarkyti.

„Lapai tvarkomi nuolatos ir išvežami kartą per savaitę. Juos darbuotojai surenka į krūvas, o sutartą savaitės dieną atvažiuoja žaliųjų atliekų vežėjai ir juos surenka. Kartais gali pasirodyti, jog kai kuriose teritorijose nukritę medžių lapai netvarkomi tik dėl to, jog juos ištaršo vėjas. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, jog pasitaiko ir gyventojų ne sąmoningumo, kurie savo augintiniams nedraudžia žaisti surinktose lapų krūvose ir jas išardyti“, – pasakoja N. Čijunskas ir priduria, kad vien per pirmą rudens mėnesį surinkta ir išvežta dvigubai daugiau lapų nei pernai per tą patį laikotarpį.

Šiais metais įmonės atstovai lapus Šiauliuose žada tvarkyti iki gruodžio 10 dienos.

Svarbu ir tai, jog vis dar atsiranda gyventojų, kurie nusprendžia patys imtis rudeninių darbų ir praleisti laisvą laiką tvarkant lapus. Nors šis gyventojų sprendimas ir gali palengvinti atsakingų darbuotojų darbą, tačiau į šią veiklą gyventojai turi žiūrėti taip pat atsakingai.

Įsigaliojus lokalaus karantino apribojimams, raginama gyventojus tvarkant lapus nesibūriuoti, laikytis saugaus atstumo ir naudotis asmens apsaugos priemonėmis. Taip pat primenama, kad surinktus lapus griežtai draudžiama mesti į buitinių atliekų konteinerius ar deginti.

„Jei gyventojai nori prisidėti prie savo gyvenamosios aplinkos tvarkymo ir gražinimo, mūsų patarimas – sugriebti lapus į krūvas, o mes vėliau pasirūpinsime, jog lapai, pagal grafiką, būtų išvežti“, – pataria įmonės „Būsto aplinka“ atstovas.