Šiandien rajone

Nusikaltimai Šiauliuose: ar karantinas paskatino nusižengti?

Vieni mano, kad per karantiną visoje šalyje stipriai išaugo įvairių nusikaltimų skaičius, kiti tokius žodžius ignoruoja. Tačiau, kaip yra iš tiesų? Ar Šiauliuose per paskutinius porą mėnesių tikrai buvo užfiksuota daugiau nusikalstamų veikų nei praėjusiais metais tuo pačiu metu?

Žvelgiant į nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenų žemėlapį, šiais metais nuo oficialiai paskelbto karantino Lietuvoje pradžios, kovo 16-osios, Šiaulių miesto savivaldybės ribose užfiksuota 154 nusikalstamos veikos. Tuo tarpu praėjusiais metais tokiu pat laikotarpiu policijos pareigūnai užfiksavo 263 nusikalstamas veikas.

Tai rodo, jog šiais metais, karantinas Šiauliuose kone dvigubai sumažino nusikalstamų veikų skaičių mieste.

Galima duomenis analizuoti atidžiau ir peržvelgti konkrečias nusikalstamas veikas, jų skaičiau didėjimą ar mažėjimą minimu laikotarpiu.

Lygiai prieš metus tarp TOP dažniausiai fiksuojamų nusikalstamų veikų buvo nesunkaus sveikatos sutrikdymai/ fizinio skausmo sukėlimai – nuo kovo 16-osios iki gegužės 4-osios – 66. Toliau sekė 41 kartą užfiksuota vagystė ir TOP 3 užbaigė nusikalstama veika, susijusi su disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, tokių nusikalstamų veikų tada fiksuota 30.

Žvelgiant į šių metų to paties laikotarpio TOP trejetuką galime išvysti taip pat išsidėsčiusias tas pačias nusikalstamas veikas. Tiesa, nors visų jų skaičiai yra mažesni nei 2019-aisiais, tačiau verta pabrėžti kone dvigubai sumažėjusį užfiksuotų vagysčių, 2020-aisiais karantino metu Šiaulių mieste jų  užfiksuota 23 atvejai.

Atkreipti dėmesį taip pat reiktų ir į dar porą nusikalstamų veikų, kurių karantino laikotarpiu skaičius sumažėjo perpus.

2019-ųjų pavasarį Šiaulių miesto savivaldybėje policijos pareigūnai užfiksavo net 26 sukčiavimo atvejus, tuo tarpu dabar jų užfiksuota 11.

Taip pat koronaviruso plitimo šalyje ir paskelbto karantino metu Šiauliuose užfiksuoti viso labo 2 viešosios tvarkos pažeidimai, kuomet praėjusiais metais tuo pačiu metu jų buvo – 21.