Šiandien rajone

Nusikaltimų vasarą statistika Šiauliuose

Ruduo oficialiai prasidėjo. Visgi, prieš prasidedant rudens darbų maratonui „Kalba Šiauliai“ nusprendė apžvelgti ne tokią šviesią vasaros pusę – užfiksuotus nusikaltimus.

Pagal viešai prieinamą nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenų žemėlapį šią vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 28-osios, visoje Lietuvoje iš viso užfiksuota 12 519 nusikalstamų veikų, iš kurių Šiaulių rajono savivaldybėje buvo užfiksuotos 164-ios nusikalstamos veikos, tuo tarpu Šiaulių miesto savivaldybėje ­kur kas daugiau – net 386-ios.

Praėjusiais metais tuo pačiu periodu visoje Lietuvoje buvo užfiksuotos 16 103 nusikalstamos veikos, Šiaulių miesto savivaldybėje – 498, o Šiaulių rajono savivaldybė – 149. Taigi, lyginant su praėjusia vasara, šiais metais Šiaulių mieste buvo užfiksuota mažiau nusikaltimų nei prieš metus.

Į daugiausia kartų užfiksuotų nusikalstamų veikų trejetuką Šiaulių miesto savivaldybėje patenka nesunkūs sveikatos sutrikdymai ar fizinio skausmo sukėlimai – 150, tai yra net 39proc. visų čia užfiksuotų nusikalstamų veikų.

Antroje vietoje – vagystės, jų per atitinkamą laikotarpį Šiaulių miesto savivaldybėje suskaičiuota 56. 

Didelę dalį nusikalstamų veikų vasarą sudaro ir kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimai – 39.

Taip pat Šiauliuose nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 28-osios užfiksuota ir nemažai nusikalstamų veikų, susijusių su disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis – 29 atvejai.

Kalbant apie Šiaulių rajono savivaldybę čia dažniausių nusikalstamų veikų trejetuką sudaro nesunkūs sveikatos sutrikdymai ar fizinio skausmo sukėlimai – 77 atvejai, kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimai – 34 ir vagystės – 19 atvejų.