Kalba ekspertai Naudinga žinoti Šiandien rajone

Pačių brangiausių namų vietos Šiauliuose. Atsako specialistai

Pilotas.lt nuotr.

Praėjusiais metais Lietuvos būsto rinka išgyveno vieną aktyviausių laikotarpių per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją. Didėjo ne tik būsto pirkėjų skaičius, bet ir pačių namų kainos. Visgi, kurias Šiaulių vietas nekilnojamojo turto ekspertai įvardija kaip pačias brangiausias rajone?

Kaip pasakoja stambiausios nekilnojamojo turto paslaugų kompanijos Lietuvoje ir Baltijos regione „Ober-Haus“ ekspertai, brangiausia Šiaulių vieta, kurioje norėdami įsigyti būstą turėtumėte pakloti didžiausią sumą pinigų – vieta prie Salduvės piliakalnio ir parko.

Antroji vieta, anot ekspertų, atitenka apylinkei prie Žaliūkių parko, ketvirtoji – Lauko bei Malūno gatvėse esantiems nekilnojamojo turto pastatams ir, galiausiai, vietos centinėje miesto dalyje bei prie centinio miesto parko.

„Ober-Haus“ specialistų teigimu, natūralu ir įprasta, jog vieni rajonai vertinami geriau ir nekilnojamasis turtas ten vertinamas brangiau, o kituose rajonuose – prasčiau ir pigiau.

Labiausiai kainą lemia vieta. Šiauliuose visi brangesni namai, sklypai ar butai yra prie parkų ar vandens telkinių, kas suteikia vietai išskirtinumo ir pridėtinės vertės, renkantis būstą.

Naujos tendencijos

„Ober-Haus“ atstovų teigimu, Šiauliuose naujas būstas statomas labai vangiai, miestiečiai labiau linkę gyventi nuosavuose individualiuose namuose.

Kad ir kaip bebūtų gaila, bet nauji būsto plėtros atžvilgiu mažesni miesteliai perspektyvų, deja, neturi. Visų pirma, juose yra labai ribotas skaičius pirkėjų, pajėgių įsigyti naujos statybos būstą, antra – statybų savikaina yra aukšta, ypatingai ją lyginant su vidutiniu regioninio miestelio darbo užmokesčiu, trečia – visuose mažuose miestuose demografinės tendencijos yra prastėjančios, o esminių teigiamų pokyčių – nematyti. O finansiškai tvirtesni jų gyventojai linkę statytis ir keltis į nuosavus namus.

Daugiabučių plėtra likusiuose šalies regionuose išlieka itin vangi ir per pastaruosius trejus metus galima buvo stebėti pavienes daugiabučių statybas tokiuose miestuose kaip Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Gargždai, Lentvaris ar teritorijose aplink Vilnių, Kauną ar Klaipėdą. Tačiau dažniausiai tai yra nedideli daugiabučių projektai, kuriuose pardavimui siūloma nuo 10 iki 30 butų.

Nors 2018 metais įgyvendinti ir keli didesni projektai. Pavyzdžiui, Alytuje vietoje buvusio viešbučio „Signalas“ įgyvendintas projektas „Santaikos slėnis“, kuriame įrengti ir pardavimui pasiūlyti 84 butai. O Lentvaryje, Ežero g. pastatytas A energinės klasės daugiabutis, kuriame yra apie 90 butų.