Naudinga žinoti

Pakeitėte padangas: kur dėti senas?

Prie konteinerių palikti padangas draudžiama
Prie konteinerių palikti padangas draudžiama
Artėjant žiemos sezonui, ateina laikas keisti automobilių padangas. Kai kurie jau pasirūpino savo saugumu, tačiau ne visi.

Primename, kad iki lapkričio 10 d. vasarinės padangos turi būti pakeistos į universalias arba dygliuotas. Pastarosiomis važinėti galėsite iki balandžio 10 d. Naudojant dygliuotas padangas, ant automobilio būtina priklijuoti skiriamąjį ženklą. Lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis nei 3 mm. Nepasikeitus vasarinių padangų, gyventojams gresia nuo 5 iki 11 EUR bauda. Tai palyginus tikrai nedidelės nuobaudos, tačiau kelyje svarbiausia mūsų pačių saugumas.

Pakeitę padangas gyventojai neretai pamiršta, kad jos negali būti metamos į konteinerį, paliekamos šalia jo ar kur nors pakelėje. Ne vietoje išmetus padangą gali tekti atlyginti aplinkai padarytą žalą. Pagal nustatytą minimalų tokios žalos atlyginimo dydį – daugiau nei 140 eurų.

Atsikratyti panaudotomis padangomis galima keliais būdais, todėl daug sunkumų neturėtų kilti. Vienas iš tokių – grąžinti pardavėjams. Jie privalo priimti nemokamai šias atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu atiduodama tiek, kiek perkama. Tai galioja ir didiesiems prekybos centrams. Kitas būdas, kurį gyventojai neretai pamiršta – nuvežti į atliekų surinkimo aikšteles. Jose vienas žmogus per metus gali atiduoti iki penkių padangų.

Šiaulių miesto didelių gabaritų atliekų surinkimo aiškštelės yra: Pailių g. 19; J. Basanavičiaus g. 168 B. Daugiau informacijos: (8-41) 421 699