Šiandien rajone

Pasiklydusią senolę savadarbiais neštuvais pareigūnai nešė 3 kilometrus

policijaAntradienį vakare ant kojų buvo sukeltos nemažos Šiaulių apskrities pareigūnų pajėgos ieškoti miške pasiklydusios senolės.

Antradienio rytą iš Šiaulių į mišką Šiaulių rajone, Rėkyvos gyvenvietėje autobusu prisirinkti miško gėrybių atvyko garbaus amžiaus pora. Pradėjus uogauti po kurio laiko vyras pastebėjo, kad žmonos niekur nematyti. Bandė jos ieškoti, tačiau nesėkmingai, tad į pagalbą atvyko dukra su vyru. Artimiesiems niekur nesuradus moters pavakare nuspręsta kviesti policiją.

Greitai į vietą nuvykę pareigūnai pradėjo moters paiešką. Senolės žentas paaiškino, kad 85 metų moteris aplinkoje nesiorientuoja, sunkiai mato, o telefono kartu nepasiėmė. Į paiešką iškviesti kinologai su šunimi. Belgų aviganė Lota vos tik gavusi komandą iškart parodė, kad netoliese yra žmogus ir nuskubėjo jo ieškoti. Netrukus pasigirdo lojimas – keturkojis surado pasiklydusią uogautoją. Vakaras jau buvo vėlyvas, apie 21.20 val. Moteris buvo šlapia, purvina ir sušalusi. Ji pareigūnams sakė, kad „galva susisuko ir pati nebežino, kur esanti“. Vedama iš miško moteris tegalėjo paeiti vos 100 metrų, daugiau jėgų nebeturėjo. Nors jau buvo sutemę, pareigūnai sumeistravo savadarbius neštuvus ir į juos įsodinę paklydėlę per pelkę pasikeisdami nešė ją apie 3 kilometrus. Anot pareigūnų, moteris aplinkoje nebesiorientavo, vis sakė, kad visi eina ne į tą pusę. Išnešus iš miško, močiutė perduota medikams.

Prisijungti prie gelbėjimo operacijos buvo iškviestas ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis, tačiau kadangi šuo žmogų aptiko gana greitai, jo pagalbos neprireikė.

Miško vietovė labai pelkėta, sunkiai praeinama, tad pareigūnai stebėjosi, kaip garbaus amžiaus moteris sugebėjo nueiti taip toli. Ne pirmą kartą gelbėję paklydėlius, Šiaulių apskrities pareigūnai sakė, kad jei nebūtų pavykę moters surasti, tokiomis sąlygomis, ji ko gero nebūtų sulaukusi ryto.

Šiandien į Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą atvyko surastos močiutės dukra, kuri nuoširdžiai dėkojo už pagalbą pareigūnams. Ji pasakojo, kad motina jau namuose, jaučiasi gerai, ji į mišką šią vasarą išsiruošė pirmą kartą. Moteris juokavo, kad tėvai pririnko 3 litrus bruknių, tačiau jie šeimai kainavo labai daug emocijų. Senoliai kol kas žada daugiau kojos nekelti į mišką, bet ar nepersigalvos – nežinia.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Fotografija iš: http://www.siauliu.policija.lt/?q=node/23159