Kalba gyventojai Rajono problema

Pasibaisėjęs šiauliškis: „Skaitosi senos kapinės ir galima daryti, ką nori“

Į „Kalba Šiauliai kreipęsis Deividas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red. past.) buvo šokiruotas – apsilankius senosiose miesto kapinėse išvydo ne tik nukirstus, bet ir bet kaip, tiesiog ant kapų išvartytus medžius.

Nustebino nepagarba kapams

Vyras su šeima atvykęs aplankyti artimųjų kapų, teigė esantis ne prieš medžių kirtimą, o tai, kaip tai daroma:

„Pasirodo, kerta senus medžius – tegul kerta, esmė ta, kad nesaugo kapaviečių, medžiai užversti ant jų, ant tvorelių, matėm ir nulaužtą cementini antkapio kryžių.“

Deividas baisėjosi ant kapų verčiamais medžiais ir apgailestavo dėl tų, kurie atvykę į kapines ras netvarkinga, galimai net suniokotą kapavietę.

„Skaitosi senos kapinės ir galima daryti, ką nori. Atrodo, yra dar atvykstančių aplankyti kapus kaip ir mes atvykom. Tai kiti kai aplankys kapus lapkričio 1-ąją nustėrę bus radę nuniokota kapą. Įsivaizduokite atėjote aplankyti artimųjų kapą ir randate užversta medžiais iškirstais.“

Nėra vieningos nuomonės

Medžiai Šiaulių mieste – sudėtingas ir keblus klausimas. Dar keblesnis jis tampa prabilus apie kapavietes. Kai kur medžiai ne tik pažeria gausybę lapų, bet ir medžių šaknys verčia žemes ar tvoreles.

Kitiems medžiai kapinėse – pavojaus signalas. Štai praėjusių metų rudenį per vėtrą Pakapės (Šiaulių raj.) kapinėse išvirtusi liepa suniokojo net keturias kapavietes.

Galiausiai, kai kurie specialiai sodina medelius šalia kapų, siekiant įamžinti artimųjų atminimą. O kai kuriems kapinėse esantys medžiai – puiki atgaiva ir pavėsis.

O ką Jūs manote apie medžių kirtimą kapinėse? Padiskutuokime!