Šiandien rajone

Paskelbti protų mūšio „100 Šiaulių mįslių“ nugalėtojai

protu musisPažymint Saulės (Šiaulių) mūšio ir miesto įkūrimo 780-ąsias metines 2015 m. lapkričio mėnesį Šiaulių miesto savivaldybė paskelbė protų mūšį-konkursą „100 Šiaulių mįslių“. Konkursą sumanė, kūrė klausimus ir atsakymus advokatas ir kraštotyrininkas Jonas Nekrašius. Konkurse dalyvauti buvo pakviesti visi šiauliečiai, kraštiečiai, gyvenantys Lietuvos miestuose ir miesteliuose, užsienyje, visi Šiauliams neabejingi žmonės.

Protų mūšis-konkursas „100 Šiaulių mįslių“ vyko nuo 2015 m. gruodžio iki 2016 m. liepos mėn. Konkurso dalyviai per 7 turus turėjo atsakyti į 100 klausimų apie Šiaulių istoriją, kultūrą, meną, literatūrą, sportą ir kt. Konkurso kiekvieno turo klausimai buvo skelbiami vieną kartą per mėnesį.

Rugpjūčio mėnesį protų mūšis-konkursas „100 Šiaulių mįslių“ baigėsi. Susumavus visų turų rezultatus paaiškėjo, kad konkurse dalyvavo 18 dalyvių, kurių amžius nuo 15 iki 66 metų. Iš jų 11 moterų ir 7 vyrai. Tai tarnautojai, mokytojai, įvairių specialybių atstovai ir pensininkai. Į klausimus taip pat atsakinėjo keturi moksleiviai nuo 15 iki 17 metų amžiaus. 7 dalyviai atsiuntė atsakymus į visų septynių konkurso turų klausimus. Kiti dalyviai ne visuose turuose bandė laimę.

Rugsėjo 7 d., Šiaulių miesto gimtadienio šventės išvakarėse, miesto meras Artūras Visockas Savivaldybėje apdovanojo protų mūšio-konkurso „100 Šiaulių mįslių“ nugalėtojus ir prizininkus. Absoliučiu nugalėtoju, surinkęs 188 balus iš 200 galimų, tapo 57 metų amžiaus Klaipėdos sportininkų namų vedėjas Algirdas Vaicekauskas. Antrąją vietą, surinkusi 155 balus, laimėjo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos geografijos mokytoja Gitana Kazimieraitienė. Trečioji vieta paskirta administratorei Ingai Bielskytei, kurios atsakymai įvertinti 151 balu. Paskatinamieji prizai atiteko Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkui Almantui Šlivinskui (141 balas) ir ekonomistei Galinai Tiščenko (140 balų). Aktyviai konkurse dalyvavo ir neblogų rezultatų pasiekė gydytojas neurochirurgas Virginijus Martusevičius ir projekto vadovė Asta Abukaitienė. Tarp jaunimo absoliučia nugalėtoja tapo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos 12 klasės mokinė Miglė Kazimieraitytė surinkusi 154 balus.

„Šis protų mūšis-konkursas ypatingas, nes tai yra visuomeninė iniciatyva. Dėkoju idėjos autoriui ir organizatoriui Jonui Nekrašiui už įdėtą darbą, o visiems dalyviams už tai, kad skyrėte laiką, ieškojote informacijos apie Šiaulius“,– kalbėjo meras.

Atsidėkodamas meras padovanojo kraštotyrininkui Šiaulių miesto vėliavą. Jonas Nekrašius prisipažino, kad šis protų mūšis pagilino ir jo žinias apie savo miestą.

„Šiauliai turi galingą istoriją, tik nevisi tai žinome. Aš tikiuosi, kad šis konkursas bus tradicinis, vyks dar ne kartą. Na o kol kas užduodu klausimą pamąstymui: ką turi Šiauliai, ko neturi pasaulis ir ko neturi Lietuva?– nesibaigė idėjos autoriaus klausimai.

Visų septynių protų mūšio-konkurso „100 Šiaulių mįslių“ klausimai ir atsakymai sugulė į leidinį, kurį išleido Savivaldybė.

Šiaulių miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus informacija