Kalba ekspertai

Pastatų priežiūros specialistai žiemai jau apsiginklavę

Daugiabučius prižiūrinčios įmonės „Mano Būstas“ avarinės tarnybos automobiliai aprūpinti specialiai kovoje prieš vamdzynų užšalimus naudojamomis priemonėmis: transportuojamais dujiniais ar elektriniais šildytuvais, šildymo fenais
Daugiabučius prižiūrinčios įmonės „Mano Būstas“ avarinės tarnybos automobiliai aprūpinti specialiai kovoje prieš vamdzynų užšalimus naudojamomis priemonėmis: transportuojamais dujiniais ar elektriniais šildytuvais, šildymo fenais

Juokaujama, kad žiema kelininkus visada užklumpa netikėtai. O kaip artėjančios žiemos šalčiams pasiruošę pastatų priežiūros specialistai ir avarinės tarnybos?

Avarinės tarnybos apsiginklavusios būtiniausia įranga

Nors gruodis dar neatėjo, tačiau daugiabučių namų administratoriai ir avarinės tarnybos jau šiandien yra pasiruošusios žiemai. Juk paspaudus šaltukui gali užšalti vamzdynai, lemiantys netikėtas avarijas.

Kai oro temperatūra nukrenta žemiau 15–20 laipsnių, padidėja rizika, kad daugiabučiuose gali užšalti vamzdynai arba atsirasti įtrūkimų, dėl kurių galimos avarijos. Tokiems atvejams avarinės tarnybos ekipažai yra visada pasiruošę ir budi sustiprintu režimu.

Šalčiausiam metų sezonui visi daugiabučius prižiūrinčios įmonės „Mano Būstas“ avarinės tarnybos automobiliai aprūpinti specialiai kovoje prieš vamdzynų užšalimus naudojamomis priemonėmis: transportuojamais dujiniais ar elektriniais šildytuvais, šildymo fenais.

Išvengti žiemą dažniausiai pasitaikančių nelaimių padeda vasarą ir rudenį vykdoma pasiruošimo žiemai prevencija. Jos metu tvarkomos daugiabučių tarpblokinės siūlės, keičiami langai ir durys, modernizuojami šilumos punktai, įrengiami balansiniai ventiliai, izoliuojami vandentiekio vamzdynai.

Pataria, ką daryti gyventojams

Daugiabučius prižiūrinčios įmonės „Mano būstas“ Energijos taupymo grupės vadovas Donatas Karčiauskas atkreipia dėmesį, kad speiguotu ir vėjuotu oru daugiabučiai namai netenka daug šilumos. Todėl jis pataria gyventojams ir patiems pasirūpinti, kad namuose būtų šilta net ir per didžiausius šalčius.

„Vėjuotu oru ženkliai padidėja šilumos nuostoliai, todėl racionalus energijos vartojimas bute neįmanomas be sandarių langų ir durų. Reikia stengtis, kad tiek butuose, tiek bendrose daugiabučių namų patalpose tarpai tarp dviejų lango konstrukcijų – varčios ir staktos – būtų kuo mažesni. Jeigu langai yra seni ir nesandarūs, „greitoji pagalba“ – užlipdyti tarpus izoliacinės medžiagos juostomis“, – patarimais dalijosi D. Karčiauskas.

Ypač daug šilumos daugiabučiuose namuose išvaistoma per balkonų duris. Šaltuoju metų periodu jų ertmes rekomenduojama sandarinti šilumos nepraleidžiančia medžiaga.

Taip pat šilumos nuostolius mažina į senų langų rėmus įstatytas trečias stiklas ir ant esamų stiklų užklijuota šilumą atspindinti plėvelė. Norint tai padaryti, reikia atsukti medinį lango rėmą, pritvirtinti arba priklijuoti skaidrią plėvelę ir vėl jį susukti. Šiuos darbus, gyventojams pageidaujant, gali padėti atlikti ir „Mano būsto“ specialistai.