Kalba ekspertai

Perkate būstą: sužinokite, kokie butai dabar populiariausi

Naujo būsto pirkimas – atsakingas sprendimas, todėl natūralu, jog ieškant geriausio būsto pasiūlymo – tam skiriame daug laiko ir pastangų. Apie populiariausius pasirinkimus, butų lokacijas, išdėstymą, reikšmingus patarimus ir kitus svarbius akcentus kalbamės su nekilnojamo turto projektų vystymo bendrovės „Realco“ atstovais.

Kokios lūkesčių tendencijos šiuo metu vyrauja tarp gyventojų, ieškančių naujo būsto?

Šis metas gana intensyvus ir tai labai atsispindi butų pardavimuose. Štai rugsėjo mėnesį  naujų butų parduota kone dvigubai daugiau nei tuo pačiu metu praėjusiais metais. Apie 30 procentų pardavimų sudarė prestižinės klasės butai, kurių vidutinė kv.m. kaina apie 3200 eurų.

Kokie butai šiuo metu yra populiariausi: suplanavimas, vieta, plotas, aukštas?

Daugiausia šiuo metu yra parduodama 2 kambarių butų. Populiariausi – iki 45 kvadratinių metrų, taip pat gerai vertinami ir nedideli 3 kambarių butai iki 53 kvadratinių metrų. Kaip ir visais laikais, vis dar populiariausi ne pirmo ir paskutinio aukšto butai. Pagal pardavimus TOP rajonais laikomi kuo arčiau centro esantys būstai, taigi, galime spręsti, kad poreikis turėti butą arti centro su išvystyta infrastruktūra bei geru susiekimu (be automobilio) išlieka didelis.

Ar gyventojų lūkesčiai keičiasi? 

Atsiradusi gana didelė naujų būstų pasiūla formuoja ir didesnį lūkestį būsto statytojo atžvilgiu. Šiuo metu produkto kokybinė kartelė statytojams iškelta gana aukštai, nors pagal „Realco“ atliktus tyrimus vieta ir kaina išlieka svarbiausiais sprendimo priėmimo kriterijais, kuriems mažai nusileidžia geras aptarnavimas ir statytojo patikimumas, žinomumas, defektų ir garantinių įsipareigojimų vykdymas.

Ką į ką patartumėte atkreipti dėmesį gyventojui, ieškančiam naujo būsto?

Pirmiausia, gerai  pagalvoti, kokio būsto reikės dabar ir artimiausius kelis metus į priekį. Ar įtakos šeiminė padėtis, o gal pasikeis darbas. Įvertinkite vietą mieste, ji įtakos buto likvidumą, jei reikėtų parduoti ar išnuomoti.
Pasidomėkite statytojo įgyvendintais projektais. Domėkitės terminais ir įsipareigojimais – ypač, kai perkate ankstyvoje statybų stadijoje.