Šiandien rajone

Pirmokams – komiksas apie Šiaulių istoriją

Šiaulių miesto pirmokai, pradėdami mokslo metus, gavo dovanų po vaikišką knygutę. Komiksas „Saulės mūšis: istorija ir istorijos“ išleistas miesto 780 metų sukakčiai paminėti. Ši knygutė – Savivaldybės ir Šiaulių universiteto bendradarbiavimo sėkmingas rezultatas.

„Savivaldybė su Šiaulių universitetu turi keletą bendrų projektų. Labai džiugu, kad vienas iš jų jau davė konkretų ir gražų rezultatą. Tikiuosi, kad šis komikso leidinys paskatins vaikus nuo mažens domėtis savo miesto istorija ir augti jo patriotais. Norėčiau, kad tokia bendradarbiavimo su universitetu tradicija tęstųsi ir toliau“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Darbo grupės Šiaulių universiteto ir savivaldybės ryšiams plėtoti pirmininkas vicemeras Domas Griškevičius.

Komikso knygutėje Šiaulių miesto pradžios ir Saulės mūšio istorija perteikta per senelio pasakojimą anūkui, Saulės mūšio prisiminimus.

Komiksą kūrė Šiaulių universiteto istorikė profesorė Rita Trimonienė, iliustravo Miglė Anušauskaitė, knygelės dailininkas – Tomas Januškevičius. Komikso knygelė išleista 1200 egzempliorių, jos išdalintos daugiau nei tūkstančiui miesto pirmokų.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

itsanf12417