Kalba ekspertai

Po pūgų – ypatingas kiemsargių dėmesys pėstiesiems

Į nuožmią kovą su žiemos stichija Šiauliuose stoja ne tik kelininkai, bet ir miesto teritorijų tvarkytojai. Daugiabučių teritorijas bei dalį miesto valanti įmonė „Mano aplinka“ informuoja, kad šią savaitę dirbama maksimaliomis pajėgomis, todėl žiemos nepatogumai – laikini.

„Situacija kontroliuojama. Pūgai, kuri siautė antradienio naktį, buvome pasiruošę ir miestą tvarkėme be trukdžių. Trečiadienio vakarą mus pasiekė antra pūgos banga. Turėjome konkretų planą ir maršrutus, kaip jau naktį pradėti valyti miestą“, – apie padėtį pasakojo „Mano aplinkos“ Šiaulių regiono vadovas Neilas Čijunskas.

Šią savaitę teritorijas intensyviai valo ir barsto keturi traktoriai, iki vėlaus vakaro dirba ir kiemsargiai. N. Čijunskas akcentavo, kad kuo mažiau nepatogumų stengiamasi sukelti ir daugiabučių gyventojams. Praėjimus jau paryčiais atsakinėjo daugiau kaip dvidešimt kiemsargių. Jiems padeda mobili komanda, operatyviai valanti problemines ir intensyvaus judėjimo vietas. Jose dirbama su motošluotomis, kurios sniegą nuvalo šešis kartus greičiau nei kastuvai. Iš vos įmonė Šiauliuose prižiūri 160-ies daugiabučių kiemus.

„Traktorius į darbą išsiuntėme iš karto baigus snigti, t. y. dar naktį. Mobili brigada ir kiemsargiai kasdien dirba nuo ankstaus ryto. Labai tikimės, kad gyventojai yra supratingi ir vardan savo saugumo renkasi nuvalytus takus. Šiuo metu traktoriai ir pavieniai žmonės intensyviai barsto takus smėlio ir druskos mišiniu. Nepaisant to, šaltis formuoja ledą, taigi būkite atidūs ir vaikščiodami pėsčiomis saugokite savo sveikatą“, – kalbėjo „Mano aplinkos“ atstovas N. Čijunskas.