Naudinga žinoti

Priežastys, kodėl šiauliečiai turėtų vertinti Chaimo Frenkelio vilą

Chaimo Frenkelio vila – viena populiariausių ir garsiausių turizmo vietų ne tik Šiauliuose, bet ir visoje Lietuvoje. Vila – moderno architektūros statinys, žavintis interjere išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais, tapybos fragmentais. Nors šią vietą ne kartą yra aplankęs kone kiekvienas šiaulietis, tačiau „Kalba Šiauliai“ nusprendė išskirti septynias priežastis, kodėl miesto gyventojai turėtų vertinti Chaimo Frenkelio vilą.

  1. Frenkelio vilos terasa, parkas ir fontanas – užtikrina gražiausių nuotraukų aplinką.

XX amžiaus pradžioje statyta vila ne tik gniaužia kvapą savo išvaizda, bet ir savo prasminga ir įvairia istorija. Nuotraukos prie Chaimo Frenkelio vilos – privalomos kiekvienam save gerbiančiam šiauliečiui. Jei šias nuotraukas pamatys užsieniečiai, ar čia nesilankę lietuviai – garantuojame, jog jų kitos kelionės galutinis tikslas, būtent, ir bus ši vila. Tai nauda ir tau, ir miestui!

  1. Čia įrengta audiogido įranga.

Chaimo Frenkelio vila – pirmasis neprivatus muziejus Lietuvoje (kartu su Dviračių muziejumi), įsigijęs profesionalią ir modernią audiogido įrangą. Tai tikras pasididžiavimas visam Šiaulių miestui. Jei dar neišbandėte audiogido, tai padaryti puiki proga!

  1. Čia galite sužinoti apie tikrąją žydų kultūrą.

Ši vila lankytojus pasitinka įrengta „Žydų paveldas Šiauliuose: pirkliai Frenkeliai“ ekspozicija. Taip pat vyksta unikali edukacinė programa „Košerinio maisto paslaptys“, viliojanti peržengti paslaptingą žydų virtuvės slenkstį. Lankytojai  susipažįsta su košerinio maisto ypatumais ir ruošimo specifika, degustuoja tradicinius žydų valgius.

  1. Viloje kviečiami ir laukiami neįgalieji.

Lankytojams, turintiems judėjimo negalią, pritaikytas pirmas vilos aukštas. Parengta taktilinė ekspozicija „Daiktai, kurie kalba“ yra skirta silpnaregiams ir neregiams.

  1. Viloje iš arti galima sužinoti, ką reiškė tikrasis dvaro gyvenimas.

Apsilankę viloje išvysite įrengtą stilizuotą ekspoziciją, kurioje atsispindi dvaro gyvenimas ir dvarininkų buitis. Norite pakeliauti laiku? Apsilankykite Chaimo Frenkelio viloje!

  1. Galvojate, jog esate bajoriško kraujo? Viloje galite papietauti jums tinkamoje, autentiškoje ir poniškoje aplinkoje!

Chaimo Frenkelio viloje veikia restoranas, kuris siūlo paganyti akis į autentiškai paserviruotus stalus ir nuostabų interjerą.

  1. Viloje vyksta įvairūs renginiai, kuriuose galite pasijausti kaip garsiausiuose Metropoliteno ar Luvro muziejuose.

Čia vyksta tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis, organizuojamos kvapą gniaužiančios parodos bei Europos muziejų nakties renginiai.