Kalba ekspertai

Renovacija keičia Šiaulių veidą

„Mano būsto“ specialistai teigia, kad įgyvendinus namo renovaciją galima sutaupyti iki 70 proc. šilumos, atitinkamai galima tikėtis ir mažesnių sąskaitų už šildymą.

Vytauto g. 70 namas tapo nebeatpažįstamas. „Kalba Šiauliai“ redakcijai renovuojamo namo gyventoja ponia Stasė Pleikienė papasakojo apie darbų eigą, su kuria susiduria renovacijai pritarę kaimynai.
„Iš pradžių rodėsi, jog bus labai sudėtinga, tačiau dabar darbams jau įsibėgėjus, matome daugybę privalumų. Didžioji dalis namo gyventojų iš karto sutiko, tam nesipriešino ir pirmame namo aukšte įsikūrusių komercinių patalpų savininkai. Namas senas –  statytas dar 1925-siais metais, viskas tikrai susidėvėję. Nusprendėme, kad norime visų įmanomų atnaujinimų: pakeisti vandens, kanalizacijos, šildymo sistemas. Butuose keisime radiatorius, kad kiekvienas gyventojas galtų reguliuoti šildymą savo bute. Todėl manau, kad po renovacijos čia bus lyg 100 proc. naujas namas.

Šiais metais prasidėjo darbai, tad tikrai labai džiaugiamės. Daugiausiai problemų kyla ne dėl pačių darbų, o dėl finansavimo. Gana ilgai viską derinome su banku, tačiau galiausiai viską išsprendus darbai buvo pradėti nedelsiant. Vienu sykiu yra keičiamas ir stogas, šiltinamos dienos, keičiama kanalizacija. Esame informuoti, jog pagal darbų planą darbai turi būti baigti iki rugpjūčio 31 d.

Jau šį rudenį džiaugsimės gražiu, šiltu namu. Iš tiesų visų gyventojų vardu noriu padėkoti „Šiaulių būstui“, kad darbai sėkmingai vyksta ir mes jau matome akivaizdžius pokyčius“, – kalbėjo S. Pleikienė.

„Mano būsto“ specialistai teigia, kad įgyvendinus namo renovaciją galima sutaupyti iki 70 proc. šilumos, atitinkamai galima tikėtis ir mažesnių sąskaitų už šildymą. O gyventojams nusprendus name įrengti alternatyvius energijos šaltinius – šilumos siurblius ar saulės kolektorius, galima sutaupyti net iki 90 proc. energijos.

Norint pradėti įgyvendinti renovaciją pirmiausia reikia kreiptis į namo valdytoją, kuris padės suorganizuoti butų patalpų savininkų susirinkimą arba balsavimą raštu. Daugiau informacijos taip pat galima gauti paskambinus į Klientų aptarnavimo centrą telefonu 8 700 55 966.