Kalba ekspertai Kalba gyventojai

Renovacijos laukė net 5 metus

Ežero g. 23 name jau baigti renovacijos darbai. Šis daugiabutis pareikalavo itin daug gyventojų kantrybės, kadangi namą renovuoti nuspręsta dar 2012 m. Deja, iš pradžių nesisekė su rangovais, vėliau – su bankais, kadangi nebenorėta suteikti paskolos.

„2015 m. bankrutavo rangovas, turėjęs vykdyti renovacijos darbus. Tada visas procesas prasidėjo vėl iš naujo, dėl paskolos buvo kreiptasi net į du bankus“, – pasakojo namo vadybininkė Jurgita Bulotienė.

Užtruko, tačiau namo gyventojams pavykus gauti paskolą, buvo rastas naujas rangovas, sutvarkyti visi reikiami dokumentai.  Galiausiai, pradėti darbai, o pats namas atrenovuotas per rekordiškai trumpą laiką – 4 mėnesius. Ponios Adelės teigimu, naujieji rangovai gyventojų prašymu darė ir kitus smulkius darbus, ne tik numatytus projekte.

Paklausus, kodėl namo gyventojai norėjo renovacijos, ponia Adelė pasakojo apie dideles sąskaitas už šildymą: „Mūsų name nebuvo šalta, bet mes labai daug mokdavome už šilumą, gal net dagiausiai iš visų aplinkinių namų, todėl ir ėmėmės tos renovacijos“. Gyventoja taip pat sakė, kad prieš imantis renovacijos buvo tikrinti vamzdynai, atliktos įvairios apžiūros šilumos nuotėkiui nustatyti, tačiau reali priežastis aptikta nebuvo.

„Tikimės, kad jau nereikės brangiai už šilumą mokėti“, – nuogąstavo ponia Adelė. Tačiau namo vadybininkė J. Bulotienė užtikrino – po renovacijos gyventojai šildymui tikrai turėtų sutaupyti.