Naudinga žinoti

Rytoj Šiauliuose – kinas kiemuose

Jau šį antradienį Šiauliuose vyksiantis festivalis „Kiemai“ žada daugiabučių ir miesto gyventojus nustebinti su filmo „Pilis“ peržiūros galimybe, po kurios liksite kupini įvairių emocijų. „Kalba Šiauliai“ dalinasi festivalio informacine programa ir kitais svarbiais akcentais.

Liepos 13 dieną prasideda Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamas festivalis „Kiemai“, į kurį šiauliečiai jau nekantrauja atvykti.

Organizuojamo festivalio tikslas – pakviesti daugiabučių gyventojus susitikti namų kiemuose bendriems pašnekesiams ir smagesniam laiko praleidimui, skatinant kultūrinę plėtrą bei miestų ir bendruomenių draugišką tarpusavio bendradarbiavimą.

Organizatoriai festivalio „Kiemai“ atidarymo proga šiais metais gyventojus nustebins su filmo „Pilis“ (rež. Lina Lužytė) peržiūra, kuri vyks Šiaulių miesto centrinėje dalyje, daugiabučio, esančio Varpo g. 7, kieme.

Festivalio organizatoriai kviečia susitikti ir kitose apskrityse – liepos 15 dieną Kuršėnuose, o liepos 29 dieną viename iš Naujosios Akmenės daugiabučių kiemų.

Pastaruosius metus kino padangėje pastebima, kad lietuviškas kinas neretai aprėpia itin aktualią emigracijos temą. Ne išimtis ir filmas „Pilis“, kuriame nagrinėjama nuoširdi ir jautri istorija apie trijų kartų moterų gyvenimo vingius, kupinus įvairių šmaikščių situacijų bei dramatiškų, skaudžių išgyvenimų. Filmo repertuaro plane ne ką svarbesnė ir pačio žmogaus – ambicingo, užsispyrusio ir drįstančio svajoti, idėja. Čia puikiai matoma žmogaus siekiamybė įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, jog gyvenimas taptų gražesnis. Filmo pasaulinė premjera įvyko Airijoje, renginyje „Galway Film Fleadh“. Būtent šioje šalyje ir buvo nufilmuota didžioji filmo dalis. „Pilis“ – tai pirmas Lietuvos ir Airijos bendras vaidybinis filmas.

Šiaulių miesto ir regiono daugiabučių namų gyventojams šią vasarą festivalis žada ypač įvairaus spektro programą. Renginiuose dalyvaus režisierės Eglė Vertelytė ir Lina Lužytė,  menininkės Lina Simutytė ir Nomeda Marčėnaitė, „YouTube“ turinio kūrėjas Skirmantas Malinauskas, atlikėjai Jurga Šeduikytė ir Virgis Stakėnas, psichologas Gintaras Šmatavičius, žurnalistai, televizijos ir radijo laidų vedėjai: Rytis Zemkauskas, Ramūnas Zilnys ir Timūras Augucevičius, taip pat roko grupė „Colours of Bubbles“.

Šiais metais festivalyje „Kiemai“ gyventojai turės galimybę pamatyti spektaklį „Perdegimas“. Kaip ir kasmet, festivalio renginiuose pasirodys ir vietinės jaunimo muzikos grupės bei atlikėjai, vyks įvairios edukacijos, skirtos vaikams.

Daugiau informacijos apie festivalį „Kiemai“ ir artimiausių renginių programą galite rasti: https://savb.lt/lt/festivalis-kiemai/