Kalba ekspertai

Sandėliukų valymas – būtinybė ir pareiga

„O gal prireiks“, „dar geras daiktas, dar ateity panaudosiu“, „paskui išmesiu, tegul dabar čia pabūna“ – panašiai save teisindami gyventojai daugiabučių namų sandėliukus užgriozdina senais, nebenaudojamais daiktais. Žmonės dažnai net nesusimąsto, kiek problemų gali sukelti toks senienų kaupimas ir sandėliukų nepriežiūra.

„Sandėliukuose tarp daiktų kaupiasi dulkės, veisiasi graužikai ir kiti kenkėjai, kyla realus gaisro pavojus, apsunkinamas avarinių ir pagalbos tarnybų darbas. Gyventojai dažnai galvoja, kad sandėliukas kiekvieno asmeninė atsakomybė, tad noriu tvarkau, noriu – ne. Tačiau realybė kiek kitokia – gyventojai privalo reguliariai valytis savo sandėliukus. Kitu atveju namą administruojanti bendrovė imsis atitinkamų veiksmų“, – įspėjo „Šiaulių būsto“ pastatų administravimo vadybininkai.

Siekdami užtikrinti savo ir savo kaimynų ramybę ir saugumą būtina reguliariai išsivalyti daugiabučio namo sandėliukus. Jeigu kyla konfliktinių situacijų dėl sandėliukų (ne)valymo, gyventojai turėtų kreiptis į savo namo administratorių.